mini-elektromobily

Svět elektrických vozů MINI, nyní se státní dotací až 200 000 korun

Partnerství BMW Financial Services Czech Republic a Národní rozvojové banky v programu Záruka Elektromobilita, v jehož rámci lze získat finanční příspěvek ve výši až 200 000 Kč na nákup čistě elektrického vozu MINI, stejně jako příspěvek až 50 000 Kč na AC nabíjecí stanici a až 150 000 Kč na DC nabíjecí stanici, je ideální možností, jak vstoupit do světa MINI. Nový podpůrný program lze použít na nákup modelů MINI Cooper, MINI Aceman a MINI Countryman, protože jejich základní ceny se pohodlně vejdou do maximální stanovené hranice 1,5 milionu Kč bez DPH.

Informace o programu Záruka Elektromobilita poskytovaném Národní rozvojovou bankou

Žádosti v rámci programu Záruka Elektromobilita, který připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu a který bude financován ze zdrojů Národního plánu obnovy, přijímá od 18. března 2024 Národní rozvojová banka (NRB). Program nabízí poskytnutí bezplatné záruky k úvěru na nákup elektromobilů, vozidel na vodíkový pohon a dobíjecích stanic. Po doložení vlastnictví vozidla mohou firmy a podnikatelé získat finanční příspěvek ve výši až 200 tisíc korun na vozidlo kategorie N1 a až 150 tisíc korun na dobíjecí stanici.

Podporovány jsou osobní vozy, které nemusí být nutně nové, protože podmínky splňuje také vozidlo, jež bude dodáno do šesti měsíců ode dne prvního uvedení do provozu a najeto bude mít méně než 6000 kilometrů. To znamená, že se podpora vztahuje i na některé vozy z programu ojetých vozů BMW Premium Selection a MINI Next financované prostřednictvím BMW Financial Services.