2024 GoingGreen by BMW - (1)

BMW Group i v tomto roce připravila v rámci projektu GoingGreen by BMW flotilu vozů pro firemní testování odpovědné mobility

Již čtvrtý ročník projektu GoingGreen by BMW, který je podporou zodpovědné mobility, i letos zdůrazňuje důležitost přístupu v otázce šetrné osobní dopravy. V rámci projektu GoingGreen by BMW je letos poprvé připravena flotila čistě elektrických vozů, které budou v rámci České republiky půjčeny na testování. V každé společnosti budou tyto testy trvat šest dní. Projekt odstartuje 21. května a potrvá do 1. července. Firmy budou mít k dispozici sedm vozů BMW různých modelových řad a zastoupena bude i značka MINI, konkrétně modelem MINI Countryman E. Dobíjení vozidel bude probíhat s využitím služby BMW Charging, která v České republice nabízí již více než 4500 nabíjecích bodů, v rámci Evropy je to více než 719 000 nabíjecích možností.

Flotila vozů je složena z čistě elektrických BMW iX1, BMW iX2, BMW i4, BMW i5 Sedan, BMW i5 Touring, BMW i7, BMW iX a již zmiňovaného MINI Countryman E.

Projekt navazuje na předešlé ročníky GoingGreen z let 2021 a 2023 a projekt ELECTRIFYOU z roku 2022, v nichž si uživatelé mohli vyzkoušet čistě elektrické a plug-in hybridní modely, užít si radost z jízdy a zároveň podpořit snižování produkce emisí CO2.

2024 GoingGreen by BMW - (2)

Spolupráce s E.ON Drive pokračuje i v roce 2024

Partnerství s E.ON Drive pomáhá zajistit rovněž koncové řešení šetrné mobility u zákazníka. V rámci spolupráce je kromě vozidel a příslušenství BMW/MINI představeno také komplexní řešení instalačních balíčků od diagnostiky a přípravy až po propojení Wallboxu s chytrým elektroměrem za účelem dynamického řízení dobíjecího výkonu, a to jak pro domácí, tak firemní sítě. Novinkou je fleetový dobíjecí kabel, který umožňuje odesílání dat o dobíjení do systému E.ON Drive v reálném čase skrze integrovanou SIM kartu. Součástí portfolia služeb E.ON Drive je i pomoc s vyřízením žádosti o příslušnou dotaci.

Projekt má představit komplexní řešení pro firmy a jejich flotily, díky kterým se nejen sníží emise a provozní náklady, ale zároveň podpoří udržitelná budoucnost. Síť nabíjecích bodů neustále roste, v EU najdeme přes 719 000 nabíjecích míst, v Česku pak jejich počet přesahuje 4500. Vstup do elektromobility posiluje i program Záruka Elektromobilita od Národní rozvojové banky, v jehož rámci lze získat finanční příspěvek ve výši až 200 000 Kč na nákup čistě elektrického vozu BMW nebo MINI, stejně jako příspěvek až 50 000 Kč na AC nabíjecí stanici a až 150 000 Kč na DC nabíjecí stanici. S výběrem vhodné technologie dobíjecích stanic v rámci zmíněné dotace opět pomůže partner E.ON Drive.