test-2022-kia_sorento_phev- (26)

Ekologické čištění hybridních motorů

Kontrola emisí hraje v dnešní době klíčovou roli, zejména kvůli přísnějším ekologickým standardům. Majitelé, zejména starších vozidel, se často obávají technických kontrol, ale díky moderním metodám čištění motoru lze snadno předejít potenciálním problémům. Jednou z nejefektivnějších metod je vodíková dekarbonizace motoru.

Co způsobuje karbon v motoru

I hybridní vozidla mohou trpět nahromaděným karbonem, který vede k problémům jako snížený výkon motoru, zvýšená kouřivost a neefektivní spalování. Tyto problémy se mohou vyskytnout jak u spalovací části hybridního motoru, tak u systémů spojených s výfukem.

Jak funguje vodíková dekarbonizace

Dekarbonizace vodíkem představuje šetrný způsob čištění motoru, při kterém karbonové usazeniny odcházejí výfukem pryč. Uvnitř motoru probíhá reakce zvaná pyrolýza, díky které se karbon přemění na plyn (sublimuje) a jako plyn opouští auto výfukem. Tento proces nejenže zlepšuje výkon motoru, ale také snižuje emise škodlivin a zvyšuje celkovou efektivnost vozidla. Výhodou této metody je, že motor nevyžaduje demontáž, proces trvá 60 minut a nemusíte měnit olej ani filtry. Pokud na dekarbonizaci zajedete ke klukům z Bez Karbonu, můžete se těšit i na čištění klimatizace ozónem zdarma. 

Ekologické čištění motorů

Vodíková dekarbonizace snižuje potřebu časté výměny dílů a prodlužuje životnost motoru. Díky dekarbonizaci vám bude auto sloužit o něco déle, vyhnete se tak koupi nového. Proces trvá 60 minut, ale jeho přínosy jsou dlouhodobé. Klienti mohou očekávat nižší spotřebu paliva, tišší chod motoru a snížení emisí.

Po kolika kilometrech se dekarbonizace doporučuje?

Obecně lze dekarbonizaci doporučit od nájezdu 50 000 km a výše a opakovat pravidelně jednou ročně (nebo po nájezdu 20 000 km). Vždy je to však individuální a záleží na Vašem stylu jízdy. Podle toho je vhodné s dekarbonizací začít klidně dříve nebo i zkrátit interval.

Jezděte Bez Karbonu

14 poboček po celé republice

Firma Bez Karbonu patří mezi největší poskytovatele vodíkové dekarbonizace u nás. Najdete ji celkem ve 14 městech: Brno, Mladá Boleslav, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Liberec, Praha, Zlín, Hradec Králové, Lysá nad Labem, Svitavy, Jihlava, Ostrava, Trutnov.

Dekarbonizace u vás doma

Pokud máte více aut nebo jsou pro vás všechny pobočky z ruky, Bez Karbonu dorazí přímo k vám domů se svojí službou Dekarbonizace u vás doma.

Dekarbonizace pro firmy

Nechte si odstranit karbon z celé flotily. Ať už máte auta, autobusy nebo tahače, vodík si poradí s jakýkoliv motorem. V Bez Karbonu rádi udělají kalkulaci na míru a na dekarbonizaci dorazí přímo k vám do firmy.