Anytime_Toyota_bZ4X_2

Anytime carsharing už nejsou jenom hybridy. Nově přináší i další modely aut, ekonomicky nejdostupnější benzínové i našlapané elektrické. A také skútry

Anytime carsharing, přední hráč na poli služeb sdílených vozů, rozšiřuje své služby o krátkodobé pronájmy sdílených skútrů a v rámci obměny vozového parku přináší ke stávajícím hybridním vozům Toyota Yaris, C-HR, Corolla Hatchback a Combi nově benzínové Toyoty Aygo. Jako třešnička na dortu se ve vozovém parku Anytime také nově vyjímá plně elektrická exkluzivní Toyota bZ4X. Celkově nyní vozový park Anytime čítá více než 600 sdílených automobilů a téměř 100 skútrů.

Toyota Aygo je kompaktní městský vůz, který je známý pro svůj agilní a skvěle ovladatelný charakter, ideální pro pohyb ve městě i za jeho hranicemi. Zvýšená poloha sedadel pak dává přehled o okolí vozu a jistý pocit při řízení. „Model Aygo jsme zvolili z toho důvodu, abychom nabídli uživatelům další volbu v kategorii nejekonomičtějších vozů, navíc vhodných do hustého městského provozu. Jejich využití je pak pro zákazníky z naší nabídky také nejlevnější. Aygo je tak další volbou vedle velice populárního a využívaného modelu Yaris,“ říká Milan Beutl, ředitel českého zastoupení Anytime.

Přečtěte si také:  Společnost SEAT S.A. nainstaluje 39 000 nových solárních panelů, jimiž ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů

Nově zařadil Anytime do své flotily také prémiové elegantní SUV – elektrickou Toyotu bZ4X. Nabízí kombinaci robustního vzhledu a dynamického designu s pokročilým elektrickým pohonem. Je navržena tak, aby poskytovala pohodlí a bezpečnost, a to díky inteligentním bezpečnostním systémům a praktickým prvkům v kabině.

Anytime carsharing také rozšiřuje své působení o novou službu a vedle sdílených automobilů přichází s nabídkou sdílených skútrů. Aktuálně se jedná o 60 motorových skútrů Yuki 125i Via a Yuki 125i Matrix. Skútry jsou vybaveny vzduchem chlazenými čtyřtaktními motory o objemu 125 ccm. Model Via má 14ti palcová kola, LCD displej, full led světlomety a USB port pro nabíjení mobilních telefonů. Model Matrix pak 13ti palcová kola a USB port pro nabíjení mobilních telefonů. Oba modely disponují zadním nosičem zavazadel. Via má pro bezpečnu jízdu v úložném boxu v zadní části motorky umístěné dvě helmy, Matrix pak jednu pod sedačkou skútru.

K pronájmu skútru pak stačí, stejně jako u automobilu jednoduchá a intuitivní aplikace v mobilu, přes kterou funguje vše včetně prvního přihlášení a registrace. Pro odemčení a nastartování stačí pouze tato aplikace. Jakmile v aplikaci zahájíte pronájem, zapne se zapalování a v tu chvíli lze použít startér a motor tím naskočí.

Přečtěte si také:  V červnu bylo v Česku registrováno přes 1 500 nových osobních bateriových elektromobilů, jejich podíl dosáhl téměř 7 %

„Oba modely jsou ve sdílené variantě Anytime skvělou volbou pro ty, kteří hledají spolehlivý a stylový skútr pro každodenní použití a nechtějí utrácet za jeho pořízení a drahé udržování. Po registraci zákazníci v aplikaci vidí dostupné skútry, mohou si je rezervovat, odemknout a zamknout bez klíče. Využít je mohou již řidiči od 16 let, čímž Anytime rozšiřuje okruh mladých zákazníků, u kterých se sdílené dopravní prostředky těší velké popularitě,“ říká Milan Beutl, ředitel českého zastoupení Anytime.

Anytime carsharing od svého vstupu na trh již realizoval více než 2,5 mil. pronájmů, aplikaci si již stáhlo více než 100 tisíc uživatelů.