A3_GPS_0014-n

TrueCam H5: Pro jistotu v autě

Drobně působící kamerka z dílny značky TrueCam, model H5, je překvapivě výkonná a nabízí dosti vysoké rozlišení se slušnou kvalitou obrazu i spoustu funkcí navíc.

Záběry z kamery mohou sloužit jako důkazní materiál třeba při případné autonehodě, ale i ve chvíli, kdy vás například policista obviní z přestupku, který jste nespáchali. Při snímkovací frekvenci 30 fps můžete záznam pořizovat v rozlišení Full HD (1080p), v nižším HD rozlišení (720p) potom kamera pořídí až 60 snímků za vteřinu.

Přečtěte si také:  Elektromobily = auta jen pro bohaté?

Díky kompaktnímu provedení a matně černému barevnému zpracování lze kamerku schovat například za zpětné zrcátko na čelním skle, kde bude pěkně schovaná a nebude lákat případné zloděje. Můžete ji tak mít umístěnou napevno a při opuštění vozidla se nemusíte obávat, že by se jí něco stalo. A ještě další výhodu tahle kamera má – díky umístění za zpětné zrcátko vám rozhodně neomezí výhled z vozidla.

Kamera TrueCam H5 podporuje technologii Wi-Fi, což znamená, že v kombinaci s příslušnou mobilní aplikací můžete záznamy z ní posílat do smartphonu bezdrátově. Konkrétně se jedná o aplikaci s názvem LuckyCam, která je k dispozici pro smartphony (ale i tablety) běžící na platformách Android nebo iOS. Telefon s aplikací zároveň slouží jako dálkové ovládání.

Kromě toho si ke kameře můžete jako doplněk přikoupit také GPS modul, který do záznamu průběžně zaznamenává polohu vozidla (geoznačku) a také dokáže zobrazovat aktuální rychlost jízdy.

Jestliže se kameru před obchodním centrem přece jen rozhodnete sundávat a při návratu k autu znovu nasazovat, usnadní vám to magnetický držák, jenž lze napevno uchytit na čelní sklo. Přímo do něj je navíc integrován nabíjecí kabel, a tak při nastupování do vozidla kameru pouze za pár vteřin nacvaknete na držák a o víc už se nestaráte. Silné magnety zajistí, že se kamera ani nehne.

Přesto stojí za to kameru v autě nechat na svém místě i po zaparkování. Díky G-senzoru totiž kamera v případě otřesu začne automaticky nahrávat a pokud se někdo rozhodne ujet od „ťukance“ do vašeho nárazníku bez zanechání zprávy, bude mít smůlu. Jeho SPZ si pak přečtete na záznamu.

Přečtěte si také:  Toyota dodá olympiádě v Paříži v roce 2024 vodíkové Toyoty Mirai. Bude jich 500

Výhodou je i funkce širokého dynamického rozsahu (WDR), díky které si zařízení dokáže poradit s rychlým střídáním světla a stínu, například při vjíždění do tunelu a vyjíždění z něj, případně při průjezdu sluncem osvětlené aleje.

I přes limitovanou kapacitu úložiště jsou k dispozici vždycky ty záběry, které potřebujete. Může za to záznam do smyčky, který automaticky přemazává nejstarší záběry těmi nejnovějšími, v kombinaci s možností uzamčení důležitých záběrů, které se nepřemazávají. Tyto důležité záběry můžete označit manuálně, případně jsou v případě otřesu automaticky označeny G-senzorem. Výhodou je také české menu, které je zároveň intuitivní a snadno pochopitelné.

Pokud chcete získat podrobnější údaje a nechat si doporučit vhodné autokamery, podívejte se určitě na e-shop Electro World. Zde najdete nejen autokamery, ale i další zajímavý sortiment související s vybavením do auta, jako jsou třeba autoreproduktory např. Mac Audio Edition 213 nebo autozesilovače, např. Alpine BBX-F1200. Všechny vaše objednávky vám Electro World připraví k odběru na 39 prodejnách nebo doručí kurýrem až do domu během 2–3 dnů od objednávky. Nákup z domova je jednoduchou záležitostí a zakoupené zboží můžete vrátit do 14 dnů v kterékoliv prodejně, případně zaslat zpět poštou. Stejně tak lze zboží bezproblémově reklamovat. 

Přečtěte si také:  Budoucnost zeleného vodíku je v dopravě či výrobě elektřiny. Objevují se i první využití pro průmyslové vytápění

Pokud máte nebo si pořídíte Věrnostní kartu Electro World, ušetříte hned dvakrát. Za prvé vybrané zboží lze nakoupit za speciální nižší ceny, a za druhé za každou transakci dostanete procenta zpět jako příspěvek na další nákup. Stačí vyplnit krátký formulář a můžete nakupovat výhodněji už teď. Že se to vyplatí, tak o tom svědčí přes půl milionu zákazníků. Síť Electro World se nyní zdvojnásobila a po převzetí K+B Expert nabízí možnost vyzvednutí na 39 prodejnách po celé ČR.