A3_GPS_0014-n

TrueCam H5: Pro jistotu v autě

Drobně působící kamerka z dílny značky TrueCam, model H5, je překvapivě výkonná a nabízí dosti vysoké rozlišení se slušnou kvalitou obrazu i spoustu funkcí navíc.

Záběry z kamery mohou sloužit jako důkazní materiál třeba při případné autonehodě, ale i ve chvíli, kdy vás například policista obviní z přestupku, který jste nespáchali. Při snímkovací frekvenci 30 fps můžete záznam pořizovat v rozlišení Full HD (1080p), v nižším HD rozlišení (720p) potom kamera pořídí až 60 snímků za vteřinu.

Přečtěte si také:  Cardino získalo investici 100 milionů korun. Do platformy s ojetými elektromobily investuje Nico Rosberg i DEPO Ventures

Díky kompaktnímu provedení a matně černému barevnému zpracování lze kamerku schovat například za zpětné zrcátko na čelním skle, kde bude pěkně schovaná a nebude lákat případné zloděje. Můžete ji tak mít umístěnou napevno a při opuštění vozidla se nemusíte obávat, že by se jí něco stalo. A ještě další výhodu tahle kamera má – díky umístění za zpětné zrcátko vám rozhodně neomezí výhled z vozidla.

Kamera TrueCam H5 podporuje technologii Wi-Fi, což znamená, že v kombinaci s příslušnou mobilní aplikací můžete záznamy z ní posílat do smartphonu bezdrátově. Konkrétně se jedná o aplikaci s názvem LuckyCam, která je k dispozici pro smartphony (ale i tablety) běžící na platformách Android nebo iOS. Telefon s aplikací zároveň slouží jako dálkové ovládání.

Kromě toho si ke kameře můžete jako doplněk přikoupit také GPS modul, který do záznamu průběžně zaznamenává polohu vozidla (geoznačku) a také dokáže zobrazovat aktuální rychlost jízdy.

Jestliže se kameru před obchodním centrem přece jen rozhodnete sundávat a při návratu k autu znovu nasazovat, usnadní vám to magnetický držák, jenž lze napevno uchytit na čelní sklo. Přímo do něj je navíc integrován nabíjecí kabel, a tak při nastupování do vozidla kameru pouze za pár vteřin nacvaknete na držák a o víc už se nestaráte. Silné magnety zajistí, že se kamera ani nehne.

Přesto stojí za to kameru v autě nechat na svém místě i po zaparkování. Díky G-senzoru totiž kamera v případě otřesu začne automaticky nahrávat a pokud se někdo rozhodne ujet od „ťukance“ do vašeho nárazníku bez zanechání zprávy, bude mít smůlu. Jeho SPZ si pak přečtete na záznamu.

Přečtěte si také:  Volkswagen ID.7 obdržel v Autotestu ADAC historicky nejlepší známku

Výhodou je i funkce širokého dynamického rozsahu (WDR), díky které si zařízení dokáže poradit s rychlým střídáním světla a stínu, například při vjíždění do tunelu a vyjíždění z něj, případně při průjezdu sluncem osvětlené aleje.

I přes limitovanou kapacitu úložiště jsou k dispozici vždycky ty záběry, které potřebujete. Může za to záznam do smyčky, který automaticky přemazává nejstarší záběry těmi nejnovějšími, v kombinaci s možností uzamčení důležitých záběrů, které se nepřemazávají. Tyto důležité záběry můžete označit manuálně, případně jsou v případě otřesu automaticky označeny G-senzorem. Výhodou je také české menu, které je zároveň intuitivní a snadno pochopitelné.

Pokud chcete získat podrobnější údaje a nechat si doporučit vhodné autokamery, podívejte se určitě na e-shop Electro World. Zde najdete nejen autokamery, ale i další zajímavý sortiment související s vybavením do auta, jako jsou třeba autoreproduktory např. Mac Audio Edition 213 nebo autozesilovače, např. Alpine BBX-F1200. Všechny vaše objednávky vám Electro World připraví k odběru na 39 prodejnách nebo doručí kurýrem až do domu během 2–3 dnů od objednávky. Nákup z domova je jednoduchou záležitostí a zakoupené zboží můžete vrátit do 14 dnů v kterékoliv prodejně, případně zaslat zpět poštou. Stejně tak lze zboží bezproblémově reklamovat. 

Přečtěte si také:  Elektromobilita jde stále dopředu. Baterie v elektromobilech budou mít své pasy již za tři roky

Pokud máte nebo si pořídíte Věrnostní kartu Electro World, ušetříte hned dvakrát. Za prvé vybrané zboží lze nakoupit za speciální nižší ceny, a za druhé za každou transakci dostanete procenta zpět jako příspěvek na další nákup. Stačí vyplnit krátký formulář a můžete nakupovat výhodněji už teď. Že se to vyplatí, tak o tom svědčí přes půl milionu zákazníků. Síť Electro World se nyní zdvojnásobila a po převzetí K+B Expert nabízí možnost vyzvednutí na 39 prodejnách po celé ČR.