SKODA_ENYAQ_iV_wallbox-1-1536x924

ŠKODA: Budoucnost patří elektromobilitě

Loni automobilka, která oslavila 125 let své existence, navzdory nepříznivému vývoji dodala přes milion vozů. To se jí podařilo posedmé v řadě. ŠKODA AUTO také navýšila svůj podíl na evropském trhu, a to o půl procentního bodu na 5,4 procenta. „ŠKODA opět posílila svou pozici jednoho z předních výrobců v segmentu objemových značek,“ prohlásil Thomas Schäfer, předseda představenstva ŠKODA AUTO.

NEXT LEVEL ŠKODA

Thomas Schäfer také připomněl, že kromě boje proti koronaviru, ke kterému automobilka přispěla mimo jiné například výrobou 3D tištěných respirátorů nebo poskytnutím automobilů sociálním službám a zdravotníkům, převzala ŠKODA AUTO v roce 2020 i nové zodpovědnosti, které určí její vývoj do budoucna. Kromě Indie mladoboleslavská automobilka nově řídí aktivity koncernu Volkswagen také v Rusku a severní Africe.

Přečtěte si také:  Továrna Jaguar Land Rover v Nitře slaví páté výročí a potvrzuje elektrickou budoucnost

„Stojíme na začátku nového a vzrušujícího desetiletí. Náš program NEXT LEVEL ŠKODA definuje způsob, kterým ho chceme utvářet pro společnost ŠKODA AUTO,“ řekl Schäfer. Kromě důrazu na nové regiony tak předseda představenstva potvrdil přípravu novinek ve vstupních segmentech trhu.

Elektromobilita

ŠKODA AUTO také počítá s rozsáhlým rozšířením elektromobility a další minimalizací dopadu své činnosti na životní prostředí. Za tímto účelem investuje do roku 2025 1,4 miliardy eur právě do vývoje elektrovozů, 650 milionů eur do digitalizace a 350 milionů eur do modernizace svých výrobních závodů. Automobilka chce být v budoucnu ještě efektivnější než dnes.

Přečtěte si také:  Před koupí ojetého elektromobilu zkontrolujte akumulátor. Jeho opravy jsou velmi drahé

V letošním roce se ŠKODA AUTO nadále soustředí na boj s pandemií koronaviru, ale také na nové modely. V Číně byla představena OCTAVIA PRO, před týdnem proběhla světová premiéra indického modelu KUSHAQ. Důležitý je start prodeje elektromobilu ENYAQ iV napříč Evropou a připravují se další významné novinky. „V květnu nás čeká světová premiéra nové generace modelu FABIA. V podobě nové generace opět plníme náš slib nabízet nejlepší poměr mezi cenou a užitnou hodnotou v segmentu dostupných vozů. Na trh navíc opět uvedeme i provedení COMBI,“ řekl Schäfer. A prozradil také, že letos se představí i další elektromobil, model ENYAQ iV Coupé.