Skoda_ENYAQ_SPORTLINE_iV-1

ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV už lze objednávat

Zcela nový elektromobil značky ŠKODA rozšiřuje nabídku o tradiční modelovou variantu SPORTLINE. Černě lakované prvky karoserie, velká kola z lehké slitiny a snížený sportovní podvozek dodávají vozu ENYAQ SPORTLINE iV sebevědomý vzhled a zvýrazňují jeho dynamické jízdní vlastnosti. U autorizovaných obchodníků značky ŠKODA jej lze již nyní objednávat za doporučené prodejní ceny od 1 152 900 Kč včetně DPH.

ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV působí dynamičtěji zásluhou mnoha prvků v černé lesklé barvě, mezi něž patří výrazná maska, lišty kolem bočních oken, střešní ližiny, difuzor zadního nárazníku, nápis ŠKODA a plakety na pátých dveřích. Robustní boční ochranné lišty jsou pak lakované v barvě vozu. Sebevědomý vzhled zvýrazňují 20 palcová antracitová litá kola Vega v exkluzivním designu, ale také specifický přední nárazník a plakety SPORTLINE na předních blatnících.

Přečtěte si také:  Scania otevírá vlastní montážní linku na baterie elektrických vozidel

K technickým highlightům patří Matrix-LED hlavní světlomety s ostřikovači ve standardní výbavě. Jejich 24 nezávisle ovládaných LED diod v každém modulu umožňuje mít neustále zapnutou funkci dálkových světel, aniž by byli oslněni řidiči vozidel jedoucích proti i před vozem. Pokud kamera v čelním skle rozpozná osoby či objekty s reflexními prvky (například cyklisty), inteligentní světla automaticky zajistí, aby ani tyto osoby nebyly oslněny.

Tip: Půjčovna aut Praha Fides nabízí velký výběr vozů Škoda k pronájmu

U tuzemských prodejců značky lze ENYAQ SPORTLINE iV objednávat již nyní – a to v obou výkonových provedeních 60 (baterie 62 kWh/výkon 132 kW/dojezd 400 km) i 80 (baterie 82 kWh/výkon 150 kW/dojezd 520 km). Doporučená prodejní cena byla stanovena v prvním případě na 1 152 900 Kč, ve druhém pak na 1 282 900 Kč včetně DPH.

Skoda_ENYAQ_SPORTLINE_iV-2

ŠKODA AUTO představila u modelové řady ENYAQ iV inovativní koncept interiéru s novými designy, které se inspirují světem moderního bydlení. Jeho tvůrci se zaměřili na kombinaci barev a materiálů tak, aby navodili jedinečnou atmosféru. V případě modelu ENYAQ SPORTLINE iV však designéři zvolili odlišnou cestu a navrhli svébytný design. Čalounění je převážně v černém provedení, vzhled interiéru umocňují dekorační lišty Carbon na přístrojové desce a ve výplni dveří. Černý potah na přístrojové desce, který je vyroben ze syntetické kůže, zdobí šedé kontrastní švy. Interiér opticky doplňují vkládané koberce lemované paspulí ve sportovní šedé barvě. Součástí designu interiéru jsou také exkluzivní černá sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy potažená mikrovláknem Suedia a olemovaná šedou paspulí. ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV je standardně vybavena tříramenným sportovním multifunkčním volantem, kterým lze pomocí tlačítek a otočných ovladačů nastavovat různé funkce vozu. Věnec volantu potažený kůží zdobí šedé kontrastní švy, spodní část volantu pak plaketa s nápisem SPORTLINE. Design interiéru podtrhují také kryty pedálů, které mají hliníkový vzhled.

Přečtěte si také:  Živnostníci a podnikatelé mohou získat státní příspěvek na pořízení elektromobilu rodiny Škoda Enyaq

Již základní provedení ENYAQ iV Loft nabízí velmi dobré jízdní vlastnosti a suverénní dynamiku zásluhou pohonu zadních kol a vysokého točivého momentu, který je navíc dostupný ihned po sešlápnutí plynového pedálu. Názvem SPORTLINE označuje ŠKODA AUTO tradičně dynamičtěji pojaté vozy se sportovním naturelem a výjimku neudělala ani u svého prvního plně elektrického SUV. ENYAQ SPORTLINE iV vyniká agilitou díky standardně dodávanému sportovnímu podvozku s progresivním řízením. Přední náprava byla snížena o 15 mm, zadní náprava pak o 10 mm. Maximální rychlost činí u obou verzí 160 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h tento model zvládne během 8,7 s (iV 60), resp. 8,6 s (iV 80).