test-2021-hybrid-ford-kuga-hev-9

Není povinné ručení jako povinné ručení. Na co si dát pozor?

Jako majitelé motorového vozidla máte ze zákona povinnost mít sjednané povinné ručení. Kdo chce se svým autem, motorkou, případně jiným vozidlem jezdit po veřejných komunikacích, bez tohoto druhu pojištění se neobejde. Jak si ale vybrat výhodné povinné ručení, aby vás nepřišlo zbytečně draho?

Povinné ručení se dá sjednat online

V dnešní době je skvělé, že už se dá zařídit povinné ručení online. Nemusíte chodit na pobočku vybrané pojišťovny, vše si domluvíte doma, stačí mít připojení k internetu a všechny potřebné doklady k zadání údajů. Ušetříte tak spoustu drahocenného času, nemusíte stát ve frontách, povinné ručení si vyřídíte klidně i v poslední den vaší aktuálně platné smlouvy.

Cena je důležitým, nikoliv však jediným parametrem

Mnozí lidé se orientují pouze dle ceny. Ne vždy je ale nejlevnější nabídka tou nejlepší. U některých naoko dražších variant pojištění totiž můžete mít různé nadstandardní služby v ceně. Namátkou jde třeba o bonusy v případě, že jezdíte dlouho bez nehod, dále pak také pojištění pneumatik, připojištění skel se slevou apod. Proto je vždy dobré si provést pro povinné ručení srovnání online, na jehož základě se během pár minut dozvíte, jaké nabídky a produkty tuzemských pojišťoven pro vás mohou být nejzajímavější.

Kalkulačka povinného ručení

Použije-li se pro povinné ručení kalkulačka, získáte přehled nejen o cenách, ale také službách a bonusech, které v případě uzavření smlouvy u vybraného produktu dostanete. Bez využití kalkulačky máte mnohem menší přehled. Snadno se pak stane, že zvolíte řešení, které pro vás nebude zrovna atraktivní.

Přečtěte si také:  Stellantis a Ample uzavřely partnerství na využití technologie výměny modulárních baterií Ample v elektromobilech Stellantis

Povinné ručení není nijak zvlášť drahou záležitostí. V žádném případě se svým vozidlem nejezděte, pakliže pojistku nemáte sjednanou. Vystavili byste se totiž sankcím ze strany Policie ČR, navíc byste samozřejmě museli hradit škody při případném způsobení dopravní nehody. A ty jdou mnohdy do stovek tisíců korun.