test-lexus-ct-200h- (17)
Další zprávy NEWS

Pro srovnání povinného ručení se vyplatí použít internet

V okamžiku, kdy vám vypršela dosavadní smlouva o povinném ručení, je na místě urychleně vyřídit nový kontrakt. Ne vždy je ale dobré smlouvu automaticky vyřizovat u stejné pojišťovny, mohou se totiž vyskytnout daleko atraktivnější nabídky. V současnosti na tuzemském trhu existuje poměrně značné množství produktů. Proto se vyplatí využít internet a provést si srovnání povinného ručení.

Srovnání povinného ručení šetří peníze a čas

Hlavním důvodem, proč pro je pro povinné ručení srovnání tak důležité, je samozřejmě cenové hledisko. Tím, že si zkontrolujete nabídky jednotlivých společností, máte možnost zvolit si tu nejvýhodnější, díky níž lze ušetřit klidně stovky korun ročně. Srovnání povinného ručení pomocí speciálních internetových stránek šetří rovněž váš čas. Dříve jste si museli složitě procházet weby pojišťoven a jejich produktů. Dnes se pro povinné ručení porovnání provádí zpravidla tak, že pouze zadáte nezbytné vstupní údaje a během několika desítek vteřin zjistíte, jaké máte možnosti. Vše online, tedy v klidu a pohodlí domova.

Weby, které porovnání povinného ručení poskytují, obvykle umožňují rovnou sjednání vybrané smlouvy, takže ani nemusíte chodit někam na pobočku vámi vybrané pojišťovny. Obratem na email dostanete dočasnou zelenou kartu, poté vám je fyzicky zaslaná na zvolenou poštovní adresu.

Proč je povinné ručení nezbytné?

Povinné ručení je velmi důležité pro každého majitele motorového vozidla, pokud jej chce používat v provozu na veřejných komunikacích. Pokrývá případné náklady, jež jsou spojené s dopravními nehodami. Jestliže si ani po provedení porovnání povinného ručení smlouvu nezařídíte, vystavujete se nejen riziku vysokých plateb poškozenému při způsobené dopravní nehodě, ale zároveň také sankcím ze strany Policie ČR, pokud u vás provede kontrolu a zjistí, že povinné ručení nemáte. Rozhodně se nevyplatí šetřit těch pár stovek korun, na něž povinné ručení měsíčně vyjde. Zvláště dnes, kdy je srovnání povinného ručení a jeho zajištění online tak snadnou a rychlou záležitostí.

Přečtěte si také:   První jízda: Renault Megane E-tech 100% elektrický překvapil komfortem a spotřebou