MORE ABARTH THAN EVER: Abarth 500e je nový elektrický model

Abarth zahajuje zcela novou éru a uvedením plně elektrického modelu Abarth 500e rozšiřuje stávající nabídku modelů. Současně značka vstupuje na brazilský trh s modelem Abarth Pulse (více informací zde). Nový Abarth 500e je modelem, který nejlépe reaguje na potřeby městské mobility, zároveň však nabízí vzrušující vlastnosti při jízdách mimo město, v plné rychlosti a pohodlí. Stručně řečeno, je více Abarthem než kdy předtím. Elektrická architektura přináší proti té „spalovací“ lepší rozložení hmotnosti, lepší točivý moment a delší rozvor náprav.

Elektrický pohon představuje dokonalou technologii pro zlepšení požitku z jízdy a zajištění větší dynamiky, rovnováhy, stability a celkové ovladatelnosti. Pro Abarth znamená elektrifikace větší zábavu a soutěživost. Zkrátka, elektrifikace neznamená pouze ekologičtější řešení, ale je rovněž synonymem čisté a nefalšované zábavy.

Olivier Francois, FIAT & Abarth Chief Executive Officer and Global Chief Marketing Officer of Stellantis,  uvedl: „Dnes slavíme milník v historii značky Abarth: představujeme první elektrický Abarth v Evropě, který vychází z nové 500e, a vstupujeme na brazilský trh s uvedením nového modelu Abarth Pulse. Nový Abarth 500e je jedním z nejzajímavějších modelů v historii značky a rozhodně je perfektním přírůstkem do řady Abarth. Rád o nás přemýšlím jako o rodině, a proto budou naši fanoušci součástí každého kroku naší cesty za elektrifikací. Mohli byste se zeptat proč zrovna elektrický model. V zásadě nás k tomu přiměl výkon: každá změna provedená v Abarthu sleduje dosažení nejlepšího jízdního výkonu. Přesně tak, jak to dělal náš zakladatel Carlo Abarth. Z tohoto pohledu se nic nezměnilo: je zde lepší zrychlení, lepší ovladatelnost a více zábavy. A pak je tu legendární zvuk Abarth. To vše přispěje k posílení naší celosvětové přítomnosti. Nový Abarth Pulse v Brazílii představuje první fázi. Druhou fází bude vstup modelu Abarth 500e na mimoevropské trhy, včetně Japonska a Brazílie. Když to všechno spojíte dohromady dostanete to, čemu říkáme: více Abarth, než kdy předtím!“

Přečtěte si také:  Volkswagen Financial Services slaví s půjčovnou elektromobilů velký úspěch

Existuje pouze jediný důvod, proč vyrábět elektrický Abarth: hledání nejvyššího výkonu. Tento cíl sleduje Abarth už přes 73 let, které jsou plné adrenalinových a soutěžních zkušeností. Abarth byl vždy synonymem výkonu, soutěživosti, vzrušení a postoje, který elektrizuje lidi od roku 1949. Dnes Štír přichází s revolučním modelem, který posouvá výkon na bezkonkurenční úroveň, zcela v souladu se základní myšlenkou Carla Abartha a také jeho filozofií: „Jeď rychleji než včera. Vyhraj víc“.

Nový Abarth 500e: more Abarth than EVer

Nový Abarth 500e je skutečný Abarth. Dokonce je více Abarthem než kdy předtím. Nabízí drzý, hravý a odvážný styl, a samozřejmě vzrušující zážitek z jízdy s pořádnou dávkou zábavy! Díky kombinaci elektrické energie, vysokého výkonu, stylu a pořádného zvuku mění vyspělou technologii v ryzí adrenalin a udržitelnost ve výkon. Díky elektrické architektuře, lepšímu rozložení hmotnosti, lepšímu točivému momentu a delšímu rozvoru náprav poskytuje nový Abarth 500e ten nejlepší výkon. Je  rychlejší a více vzrušující jak ve městě, tak i mimo něj.

Nový Abarth 500e se v městském provozu vyznačuje skvělou odezvou a vzrušujícími jízdními vlastnostmi. Dokonce má lepší odezvu než Abarth 695. V městském rozjezdu je o celou sekundu rychlejší, což znamená, že má o 50 % lepší zrychlení z 20 na 40 km/h než jeho benzinový protějšek. Nový Abarth 500e je rychlejší i mimo město, například na klikatých silnicích, kde z 40 na 60 km/h zrychlí za pouhých 1,5 sekundy, což je mnohem rychleji než u benzínové verze, která tak zaostává o 15 metrů a dosahuje rychlosti 60 km/h o sekundu později.

Podobně je tomu i na otevřených silnicích, kde plně elektrický Abarth 500e předjíždí rychleji než jeho benzínová verze. Ve chvíli, kdy dosáhne 100 km/h (zrychlení z 60 km/h), jeho benzínový protějšek jede rychlostí 91 km/h, což představuje rozdíl přibližně jedné sekundy. Trať „Misto Alfa Handling Track“ v Baloccu zvládá nový Abarth 500e o sekundu rychleji než model 695.

Citlivější elektromotor, delší rozvor, větší rozchod kol a lepší rozložení hmotnosti na nápravy přinášejí skvělou ovladatelnost a jízdní dynamiku, díky čemuž se nový Abarth 500e může pochlubit větší odezvou, rychlejším průjezdem zatáček a lepšími jízdními vlastnostmi v rychlých zatáčkách i na jejich výjezdu.

Přečtěte si také:  Přes 108 tisíc elektrických dodávek se loni registrovalo v EU, meziročně o 57 % více, jak jsme na tom v Česku?

Nový Abarth 500e je vybaven 42kWh baterií, která napájí elektromotor s výkonem 113,7 kW/155 k. Díky tomu kombinuje typický výkon štíra s inovativní elektrickou mobilitou. Z 0 na 100 km/h zrychlí dříve, než si to uvědomíte, a to za pouhých 7 sekund. Může se pochlubit nejlepším zrychlením ve své třídě a současně nulovými emisemi.

Nový Abarth 500e je „vzrušující a rychlý“ právě v těch podmínkách, které vám mohou přinést zábavu. Značce se tak podařilo propojit své typické fanoušky s lidmi, kteří nikdy předtím nezávodili. Cílem nového Abarthu 500e je rozšířit skupinu zákazníků a současně zachovat věrnost vlastním kořenům a DNA.

Jízdní režimy: Turismo, Scorpion Street a Scorpion Track

K dispozici jsou tři exkluzivní jízdní režimy, které se zaměřují na výkon – Turismo, Scorpion Street a Scorpion Track. Ty poskytují zákazníkům naprostou svobodu ve využití sportovního nastavení a uvolnění síly jejich Abarthu v nejrůznějších jízdních situacích.

 • Režim Turismo umožňuje plynulejší zrychlení a nižší výkon (maximální výkon 100 kW místo 113 kW, točivý moment 220 Nm místo 235 Nm) pro efektivní, ale vzrušující zážitek z jízdy.
 • Režim Scorpion Street nabízí špičkový výkon a zároveň maximalizuje regenerativní brzdění.
 • V režimu Turismo nebo Scorpion Street vám díky funkci řízení jedním pedálem stačí pro maximální výkon jeden pedál. Auto zpomalí pokaždé, když zvednete nohu, a rekuperuje kinetickou energii, která se přeměňuje na elektrickou energii dobíjející baterie. Zkrátka rychlejší a sportovnější zážitek z jízdy!
 • Režim Scorpion Track je určen pro ty, kteří hledají špičkový výkon.
  Rychlost nabíjení

Aby se minimalizovala doba nabíjení, je nový Abarth 500e vybaven rychlonabíjením s výkonem 85 kW, díky čemuž se baterie nabije opravdu velmi rychle a zábava tak prakticky nikdy nekončí. Za méně než 5 minut se vytvoří dostatečná rezerva pro denní potřebu (kolem 40 km). Rychlonabíjením dosáhnete 80 % dojezdu za pouhých 35 minut.

Pro rychlé a snadné nabíjení auta v pohodlí domova je možné nainstalovat easyWallbox, Plug&Play řešení, které se jednoduše připevní na zeď poblíž elektrické zásuvky. Díky rozhraní Bluetooth a aplikaci „MyEasyWallbox“ můžete svůj easyWallbox nastavit a sledovat jeho provozní parametry přímo z chytrého telefonu.

Abarth si zachovává svůj typický řev: působivý zvukový zážitek za volantem nového elektrického Abarthu 500e

Pro Abarth byl zvuk vždy velmi důležitý. Kromě jednoduchého technického prvku se stal kreativním nástrojem k vyjádření osobitého a hravého stylu. Kromě toho byl vždy synonymem pro drsnější zábavu a vzrušení – klíčový a charakteristický faktor speciálně navržený tak, aby zprostředkoval všechny emoce, které každý Abarthista při řízení vozu Abarth hledá. Nový Abarth 500e je jediným malým vozem, který kromě vysokého výkonu a odvážného stylu poskytuje i pohlcující zvukový zážitek. Ten je určený všem, kteří chtějí jezdit na elektrický pohon bez obětování slavného a nezaměnitelného zvuku Abarth. Zvuku, který doprovázel generace vášnivých řidičů a vždy byl synonymem síly a výkonu.

V souladu s touto filozofií systém Key On-Off při každém zapnutí nebo vypnutí vozu reprodukuje zvuk podobný kytaře, který uživatelům okamžitě navodí pocity z jakéhokoli vozu Abarth. Dokonce i AVAS (Acoustic Vehicle Alert System) dostal specifickou „znělku“, která chladný homologační předpis mění na zvuk okamžitě rozpoznatelný všemi fanoušky štíra. Je to „zvuk“, který odlišuje Abarth 500e od ostatních elektromobilů. Když poprvé překročíte rychlost 20 km/h, „brnkající“ kytarový“ zvuk odráží nekonvenční duši, která je vlastní danému hudebnímu žánru i vozům se štírem ve znaku.

Přečtěte si také:  Elektrický Polaris RANGER XP Kinetic přijíždí k českým prodejcům

Nový Abarth 500e je prvním a současně jediným městským vozem, který může být vybaven generátorem zvuku – pro ty, kteří se nechtějí vzdát typického podpisu Abarth – v podobě nezaměnitelného zvuku Abarthu. Zvukový generátor doprovází výkon motoru a věrně reprodukuje zvuk zážehového motoru Abarth. Tento inovativní zvukový systém byl navržený tak, aby nabízel všechny emoce, které zná každý Abarthista. Kombinuje výkon a zvuk a nabízí opravdový zážitek z jízdy Abarth.

Zvukový generátor je nabízen jako alternativa ke standardnímu zvukovému projevu a je dodáván s prvkem AVAS připomínajícím zvuk benzínového motoru. S generátorem zvuku zapnutí či vypnutí vozidla nadále využívá zvuk kytary. Zvukový generátor lze zapnout/vypnout, když vůz stojí.


Nový Abarth 500e: nové prvky pro osobitý a odvážný sportovní styl

Nové designové prvky dodávají Abarthu 500e jedinečný, ale odvážný styl, který se inspiruje minulostí a celému zážitku z jízdy dodává ještě větší vzrušení. Pro lepší vyjádření vztahu k novým výzvám a ambicím si designéři pohráli s logem a zároveň zůstali věrní tvrzení: „Nová éra, stejné kořeny, stejná DNA.“

Na novém Abarthu se představuje modernizované a elektrifikované logo štíra, které předznamenává novou éru. Není „jen obyčejným znakem“, ale demonstraci výkonu, inovace, zábavy a udržitelnosti. Logo je umístěno výše a spolu s předními světlomety a mřížkou dodává vozu vzhled, který vám napoví, že šrouby a matice znamenají byznys. Nový Abarth 500e vyniká osobitým, vysoce výkonným a odvážným sportovním stylem a je určen pro všechny, jež se nikdy nevzdávají touhy proměnit jízdu v opravdu zábavný zážitek.

Jedinečný a poutavý vzhled má na svědomí několik agresivních prvků exteriéru. Jedná se například o nový specifický přední sportovní nárazník, sportovní boční prahové nástavce, přední spoiler, vložky zadního difuzoru, speciální kola z lehkých slitin a nové kryty zrcátek v titanovém šedém odstínu. Sportovní charakter nového Abarthu 500e umocňují i přední LED světlomety s novým podpisem Abarth, přední a zadní kotoučové brzdy, nové nápisy Abarth v tmavém titánově šedém odstínu, nové elektrifikované logo štíra na boku a černá plátěná střecha kabrioletu s integrovaným spoilerem. Verze hatchback je navíc vybavena zadním zatmaveným oknem.

Styl a sportovnost nacházejí v novém Abarth 500e svůj nejplnější výraz, což je zřejmé hned z několika detailů: od tmavého čalounění sloupků a stropu až po nový popruh Poison Blue pro sklopení předních sedadel. Střídání jemných materiálů a sportovnějších designových prvků vytváří v tomto segmentu jedinečnou a exkluzivní kombinaci.

Nový Abarth 500e Scorpionissima: plně vybavená zaváděcí edice

Nový Abarth 500e Scorpionissima je exkluzivní, plně vybavenou a poutavou limitovanou edicí, a především vůbec prvním elektrickým Abarthem. Vyroben bude v pouhých 1 949 kusech, což je číslo, které vzdává hold roku zrození značky. Vůz je dokonalou kombinací exkluzivity a sportovnosti. K dispozici je ve verzi hatchback a kabriolet, a to ve vzrušujícím novém zeleném odstínu Acid Green nebo modrém provedení Poison Blue. Tato nová limitovaná edice představuje vrchol řady a je okamžitě rozpoznatelná podle boční grafiky Abarth.

Přečtěte si také:  BMW Group zahájilo výstavbu montážní linky vysokonapěťových baterií v továrně v San Luis Potosí

Nový Abarth 500e Scorpionissima je vybaven exkluzivními 18“ šedými koly z lehkých slitin s diamantovou úpravou, která se vyznačují agresivním a ostrým designem, dále pevnou prosklenou střechou a zadním zatmaveným oknem. Vůz je vybaven rovněž sportovními ocelovými pedály, ocelovými prahy dveří s logem Abarth, což jsou prvky, které vytvářejí atmosféru závodního prostředí. Za pozornost stojí i rámeček palubní desky v šedém titánovém odstínu. Nový Abarth 500e Scorpionissima bude nabízen ve vzrušujícím zeleném odstínu Acid Green nebo modrém provedení Poison Blue. Tato dvojice barev zdůrazňuje odvážný a výrazný charakter nového štíra a zajistí, že nikdy nezůstane bez povšimnutí.

Design nových sportovních sedadel zušlechťuje čalounění Alcantarou, což je prémiový materiál objevující se hojně v závodních vozech a nabízející tmavý sportovní vzhled a nejvyšší komfort. Sedadla mají integrovanou opěrku hlavy a laserem vytvořené logo v zeleném odstínu Acid-Green, jako i sportovní dvojité prošívání.

Exkluzivní a sportovní materiály nalezneme také na reliéfním obložení palubní desky, která je čalouněná Alcantarou. Tento materiál nabízí jedinečný pocit, kombinuje svěží estetiku s funkčním designem a dokonale ladí s prvky volantu a sportovními sedadly. Tříramenný sportovní volant zdobí vysoce kvalitní kůže s prvky z Alcantary a logem štíra. Volant je inspirovaný světem motoristického sportu, což zákazníkům přináší pocit vzrušení ze závodění už při prvním kontaktu. Prémiové obložení dveří a loketní opěrka středového tunelu se vyznačují sportovním dvojitým prošíváním.

Z dalších prvků nového Abarthu 500e Scorpionissima zaslouží pozornost uzavíratelný středový tunel, vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané čelní okno, výškově nastavitelné sedadlo řidiče a zadní sedadla dělená v poměru 50/50. Kontrast mezi jasným zeleným odstínem Acid Green a tmavými interiéry umocňuje osobitý a sportovní styl. Modrý odstín Poison Blue pak zdůrazňuje více odvážný styl.

Nový Abarth 500e Scorpionissima je standardně vybaven infotainmentem Uconnect™ Radio s 10,25“ dotykovou obrazovkou a integrovanou navigací, a také zcela novou aplikací Performance Pages s novou vzrušující grafikou Abarth.

Aplikace Performance Pages byla speciálně navržená pro nový Abarth 500e a zákazníkům umožňuje sledovat svůj výkon a užít si dokonalé vzrušení z jízdy. K dispozici jsou rovněž bezdrátové funkce Apple CarPlay a Android Auto.

Nový Abarth 500e je prvním vozidlem řady Abarth, který nabízí plně propojený zážitek díky službám Uconnect. Ty zákazníkům poskytují komplexní zážitek z jízdy s informacemi v reálném čase a palubním zabezpečením. Všechny služby lze spravovat i mimo vozidlo prostřednictvím speciální mobilní aplikace Fiat.


Nový plně digitální 7“ přístrojový panel poskytuje všechny potřebné informace – od rychlosti přes dojezd a aktuální jízdní režim až po stav baterie, to vše, aniž by odváděl pozornost řidiče od řízení.

Pokud jde o komfort, jsou zde snímače stmívání a deště, pasivní vstup s novým ergonomickým klíčem Abarth a bezklíčové startování, dále automatická klimatizace, automatická dálková světla, elektrochromatické vnitřní zpětné zrcátko a bezdrátová nabíječka. Parkování usnadňuje vyspělý 360° parkovací asistent s pohledem dronu a zadní kamera s ultravysokým rozlišením, která zobrazuje překážky a trajektorii vozu na 10,25“ obrazovce.

Přečtěte si také:  Siemens uvádí na trh novou dobíjecí stanici SICHARGE D 400 kW

Abarth 500e Scorpionissima se může pochlubit i vytříbeným a výkonným prémiovým audio systémem JBL, který nabízí silný zvuk s čistými výškami, burácejícími basy a hladkými středy, jež uspokojí i ty nejnáročnější hudební fanoušky. Součástí standardní výbavy nového Abarthu 500e Scorpionissima je i zvukový generátor.

Nový Abarth 500e Scorpionissima je vybaven šesti airbagy a nejvyspělejšími dostupnými asistenčními systémy řidiče ADAS pro špičkový zážitek z jízdy v naprosté bezpečnosti:

 • Rozpoznáváním dopravního značení
 • Autonomním nouzovým brzděním s detekcí chodců a cyklistů
 • Inteligentním rychlostním asistentem
 • Udržováním v jízdním pruhu
 • Asistentem pozornosti řidiče
 • Tempomatem
 • Sledováním mrtvých úhlů
 • Tísňovým voláním

Zcela nový zážitek z nákupu

Zrychlení a rychlá odezva charakterizují i nový obchodní model Abarth.


Cesta zákazníka bude u nového Abarthu 500e bezpapírová, online a intuitivní, což je v souladu se strategií značky zajišťovat jednoduchost a spokojenost zákazníků. Zákazníci okusí šachovnicovou vlajku hned při prvním kliknutí. Stačí jen pár minut a vozidlo si mohou předběžně rezervovat.

Nové online objednávky budou zahájené 22. listopadu, a to prostřednictvím nové edice Abarth 500e Scorpionissima. Exkluzivní měsíc trvající fáze předběžné rezervace bude určená pouze členům komunity Abarth jako zvláštní odměna za jejich zapojení do spoluvytváření nové 500 prostřednictvím webového projektu „Performance creators“.

Performance creators: nový Abarth byl vytvářen ve spolupráci s komunitou

Komunita štíra byla vždy jedním ze základních kamenů značky. Je to neustále se rozrůstající komunita zahrnující přes 160 000 abarthistů z celého světa. Tito lidé hrdě projevují svou náklonnost ke značce, její historii a jejímu zakladateli a uznávají hodnoty stylu a výkonu. Jedná se o velkou rodinu, která se účastní každé akce Abarth a pozorně sleduje tvorbu budoucích modelů. To vedlo k rozhodnutí pozvat tyto fanoušky, aby pomohli značce nakreslit cestu, kterou se bude v budoucnosti ubírat. Abarth je přímo požádal o názor, jaká by měla být jeho budoucí vozidla.

Přečtěte si také:  Vídeň má nová e-taxi. Dobíjí se bez kabelu

Iniciativa nazvaná „Performance creators“ byla skutečným úspěchem, tisíce členů komunity se vyjádřily k novému zvuku a barvám.

Performance creators je dokonalý způsob, jak zapojit celou komunitu Abarth do dalších kroků značky. Jedná se o exkluzivní a inkluzivní iniciativu zaměřenu na ještě větší porci zábavy.