Městská policie v Jihlavě jezdí hybridními Toyotami

Městští strážníci v Jihlavě jezdí hybridními vozy Toyota. Od firmy HS Automobil převzali dvě upravené Corolly Touring Sports 1.8 Hybrid ve výbavě Comfort Tech.

Auta, která nahradila jinou tuzemskou značku, budou jezdit na území krajského města. Jsou v barvách městské policie, vybavené výstražnými majáky a komunikačním a záznamovým zařízením. Pohání je benzínový čtyřválec v kombinaci s elektromotorem o celkovém výkonu 122 koní a průměrnou spotřebou 4,5 litru na 100 km.

Přečtěte si také:  Lexus v roce 2026 uvede na trh bateriový elektromobil příští generace

„Úsporné hybridní vozy v současnosti tvoří 70 procent našich celkových prodejů osobních aut. Vedle firemních zákazníků po nich stále častěji sahají i státní organizace a složky veřejné správy. Vítězíme díky efektivnímu provozu v kombinaci s bezkonkurenční spolehlivostí,“ říká Jaroslav Havlík, majitel společnosti HS Automobil.

Toyoty si oblíbily sbory městské policie i v jiných městech. Pro Yaris, Corollu, RAV4 nebo Proace City se rozhodli městští strážníci například v Kolíně, Chrudimi, Jaroměři, Vyškově, Roudnici nad Labem, Třebíči nebo naposledy v Trutnově, kde jezdí dvěma novými modely Yaris Cross 4×4.