Skoda-Enyaq-iv

Elektromobil ŠKODA ENYAQ iV v 60 sekundách [video]

Plně elektrické SUV ŠKODA ENYAQ iV otestoval známý automobilový nadšenec a novinář Alex Kersten. Co všechno dokáže o novince říct během šedesátisekundového testu?

Parádní design a úžasné ticho na palubě, to jsou jen dvě z mnoha lákadel nového elektromobilu ŠKODA ENYAQ iV. Britský automobilový novinář Alex Kersten ho v krátkém videopředstavení hodnotí jasně: „Velká maska chladiče, Matrix-LED přední světlomety a vytvarovaná kapota dodávají přídi na výrazu, zatímco svažující se linie střechy a velká 21″  kola z lehké slitiny z něj dělají auto, které vypadá, jako že jede 160 km/h, i když stojí na místě.“ 

Přečtěte si také:  Ford představil nový plně elektrický Ford Capri

Alex dále vyzdvihuje řadu možností, které ENYAQ iV zákazníkům přináší. Šest individuálních designových variant interiéru, dvě velikosti baterie s dojezdem přes 520 kilometrů v cyklu WLTP, pohon zadních nebo všech kol, či pět úrovní výkonu s maximem až 220 kW. 

„Řídit ENYAQ iV je opravdu zábava a to díky pohonu zadních kol, nízkému těžišti a rozložení hmotnosti 50:50,“ dodává Alex. Je jasné, že ho základní stavební prvek elektrické éry automobilky ŠKODA rozhodně zaujal. Brzy se na vůz ŠKODA ENYAQ iV podívá mnohem podrobněji v obsáhlé recenzi.

https://www.youtube.com/watch?v=Bp3rJ8WlgL0

Alex Kersten

Šestatřicetiletý britský motoristický novinář je známý především svou prací pro portál Car Throttle, který odstartoval ve formě youtubového kanálu už v roce 2009. Než se v roce 2011 přidal ke Car Throttle, kde je vedoucím videoobsahu, pracoval pro různé automobilové magazíny, například známý Autocar. Alex pochází z Londýna a mimo jiné je velkým fanouškem značky ŠKODA. Proslulá je jeho série videí o ojetém modelu ŠKODA OCTAVIA první generace, kterou se 700 000 najetých kilometrů redakce pořídila za pouhých 200 liber. Na sociálních sítích najdete Alexe jako @autoalex.