6-autobusu-Scania_Citywide-na-CNG-pro-CSAD_Havirov- (2)

ČSAD Havířov převzalo 6 autobusů Scania Citywide na CNG

Flotila autobusů Scania na CNG se v dopravní skupině 3ČSAD rozrostla o dalších 6 kusů. S délkou 13,7 metrů pojme model Citywide LE celkem 113 cestujících. O pohon vozidla se stará devítilitrový pětiválcový plynový motor s výkonem 320 koní. Nově pořízené autobusy budou nasazeny na velkokapacitních linkách v oblasti Hlučínsko.

Autobusy jsou vybaveny celovozovou klimatizací s nezávislou jednotkou pro řidiče, nezávislým topením, chladničkou v prostoru řidiče, couvacími senzory, USB dobíjecí porty pro mobilní zařízení cestujících, nerezovými přídržnými tyčemi, extra tónovanými bočními skly a jsou také osazeny informačním a odbavovacím systémem včetně wi-fi dle standardů Moravskoslezského kraje.

Kapacita třídveřového autobusu je 113 míst z toho 50 k sezení a 63 ke stání. Samozřejmostí je také vyhrazený prostor pro přepravu invalidního vozíku a kočárku naproti druhým dveřím. Autobusy jsou vybaveny plynovým motorem Scania o objemu 9 l a s výkonem 320 koní. O přenos síly na vozovku se stará 12 stupňová převodovka Opticruise umožňující automatizované i manuální řazení převodových stupňů.

Autobusy jsou v barevném provedení a výbavě dle standardů společnosti Transdev, do které patří od minulého roku skupina 3ČSAD (ČSAD Havířov a.s., ČSAD Karviná a.s. a ČSAD Frýdek-Místek a.s.). Autobusy byly pořízeny v rámci veřejné zakázky „Nákup autobusů POD pro ČSAD Havířov II 2020 a.s.“.

Dopravní skupina 3ČSAD má s těmito 6 novými autobusy flotilu již 32 vozidel Scania na CNG a v roce 2020 dojde k dalšímu rozšíření. Scania Česká republika totiž uspěla i v další veřejné zakázce na 6 ks autobusů v délce do 15m, které budou dodány na konci letošního roku.