BMW_X2_xDrive25e-plug-in_hybrid- (22)

BMW X2 xDrive25e je nejmenší plug-in hybrid mnichovské značky. Ujede na elektřinu až 57 km

Extrovertní auru, všestrannou sportovnost a moderní životní styl ve spojení se systémem elektrického pohonu lze nyní zažít také v prémiovém segmentu kompaktních vozů. Nové BMW X2 xDrive25e je prvním automobilem kategorie Sports Activity Coupé (SAC), který díky plug-in hybridnímu pohonu nabízí kromě vynikající hospodárnosti také provoz bez lokálních emisí.

Nové BMW X2 xDrive25e s elektromotorem a lithium-iontovou baterií nejnovější generace ujede v čistě elektrickém režimu ve zkušebním cyklu EU až 57 km. Elektromotor a spalovací motor společně poskytují celkový výkon 162 kW/220 koní. Navíc jejich inteligentně řízená souhra vytváří specifický hybridní pohon všech kol, poskytující v daném segmentu neopakovatelnou radost z jízdy. Nové BMW X2 xDrive25e bude na trh uvedeno v červenci 2020. 

Plug-in hybridní model se může pochlubit množstvím nových designových a výbavových prvků, které zvyšují atraktivitu také konvenčně poháněných variant kompaktního Sports Activity Coupé. Stylová přední část bez mlhových světel podtrhuje sportovní auru tohoto typu vozidel. LED světlomety s integrovaným světlem pro špatné počasí zlepšují viditelnost za nepříznivých povětrnostních podmínek. Díky lifestylovému charismatu a sportovním jízdním vlastnostem je BMW X2 více než kdy jindy zaměřeno na požadavky současných cílových skupin žijících v městském prostředí. Široké portfolio pohonů, které poprvé doplnil plug-in hybridní systém, je v souladu s přístupem BMW Group „Power Of Choice“, spočívajícím v možnostech výběru, a pokrývá různé potřeby zákazníků na globálních automobilových trzích. Nabídka zahrnuje obzvláště hospodárné základní modely se zážehovými a vznětovými spalovacími motory, plug-in hybridní variantu a extrémně sportovní vrcholný model BMW X2 M35i s maximálním výkonem 225 kW/306 koní. Důsledné pokračování strategie elektrifikace

Uvedením prvního SAC s plug-in hybridním pohonem nepřestává BMW Group pracovat na své strategii elektrifikace. Stejně jako v ostatních automobilových kategoriích, rozmanitost modelů s elektrifikovaným pohonem v prémiovém segmentu kompaktních vozů neustále roste. Zcela nové BMW X2 xDrive25e následuje BMW X1 xDrive25e řadící se mezi vozy Sports Activity Vehicle a prostorný univerzální model BMW 225xe Active Tourer. Dalším kompaktním plug-in hybridním modelem BMW Group je MINI Cooper SE Countryman ALL4. 

https://auto-mania.cz/test-plug-in-hybridu-mini-countryman-cooper-s-e-all4-2020/

Výrazná přední část, nové barvy, LED světlomety se světly do špatného počasí

Nové BMW X2 xDrive25e na trh přiváží působivé designové akcenty a atraktivní prvky výbavy, které se souběžně s uvedením plug-in hybridního modelu objeví na všech dalších variantách kompaktního SAC. Nejvýraznější novinkou je upravený design přední části. Čisté plochy, zejména ve spojení s Modely M Sport a M Sport X, poskytují výjimečně svalnatý výraz. Světla do špatného počasí, která jsou součástí standardně dodávaných LED světlometů, nahrazují předchozí kulatá mlhová světla. Design přední části vozu vylepšují leskle černé designové prvky, jimiž zaujme dokonce i základní provedení. Kromě toho sportovní a propracovaný vzhled vozu kategorie SAC podtrhují rovněž leskle černé rámečky nasávacích otvorů ve spodní části předního nárazníku.

Přečtěte si také:  V zemědělství se stále více prosazují stroje na elektrický pohon. Weidemann představuje kolový nakladač

Nová světla do špatného počasí zaručují cílenou aktivací přisvěcovacích světel do zatáčky maximální osvětlení prostoru po obou stranách silnice i za nepříznivých povětrnostních podmínek. Dojde také k rozšíření nabídky speciální výbavy dostupné pro BMW X2. V budoucnu budou součástí paketu Business dopravní informace v reálném čase RTTI. Výběr barev exteriéru doplní modrý metalický lak Phytonic Blue. 

Větší radost z jízdy a vyšší hospodárnost díky nejnovější technologii BMW eDrive

Inteligentně řízená spolupráce mezi tříválcovým spalovacím motorem a elektromotorem zajišťuje nejen příkladnou hospodárnost nového BMW X2 xDrive25e, ale také pro značku BMW charakteristickou radost z jízdy. Stejně jako synchronní elektromotor, rovněž vysokonapěťová baterie, která vozu dodává energii, pochází ze čtvrté, a tedy aktuálně nejnovější generace technologie BMW eDrive, vyvinuté speciálně pro plug-in hybridní modely. Generuje výkon 70 kW/95 k, točivý moment 165 Nm a hnací sílu přenáší na zadní kola prostřednictvím jednostupňové převodovky. Spalovací motor o objemu 1,5 litru generuje maximální výkon 92 kW/125 k a nejvyšší točivý moment 220 Nm. Hnací síla je přenášena na přední kola pomocí samočinné šestistupňové převodovky Steptronic. Výsledný hybridně specifický pohon všech kol pomáhá zcela novému BMW X2 xDrive25e dosahovat agility, která je u konkurence nedostižná. Kromě toho je přenos hnací síly mezi předními a zadními koly rychle a přesně upravován v závislosti na aktuální jízdní situaci, a to bez ohledu na povětrnostní podmínky a stav vozovky. Tím je za všech okolností zajištěna nejvyšší úroveň trakce a stability.

Přečtěte si také:  Nové elektrické BMW iX1 eDrive20 startuje na 875 620 Kč bez DPH

Celkový výkon dodávaný společně motorem a elektromotorem činí 162 kW/220 k. Maximální točivý moment systému obou pohonných jednotek dosahuje 385 Nm. Spontánní nástup výkonu elektromotoru při rozjezdu a akceleraci zajišťuje obzvláště intenzivní a citlivou reakci na sešlápnutí plynového pedálu. Zcela nové BMW X2 xDrive25e zrychlí 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy. Elektrický výkon také významně posiluje sportovní stránku projevu vozu, a to zejména při krátkých a razantních zrychleních. Maximální rychlost nového BMW X2 xDrive25e činí 195 km/h. Elektrický motor současně zvyšuje účinnost celé hnací soustavy při jízdách na dlouhé vzdálenosti tím, že spalovacímu motoru je připraven pomoci kdykoliv a v jakémkoliv jízdním režimu. 

Špičková technologie baterií zvyšuje dojezd čistě na elektřinu

Elektrická energie je uložena v lithium-iontové baterii. Díky nejmodernější technologii bateriových článků má vysokonapěťová baterie obzvláště vysokou energetickou hustotu. S kapacitou 10,0 kWh umožňuje novému BMW X2 xDrive25e ujet ve zkušebním cyklu EU čistě na elektřinu až 57 kilometrů. Díky tomu je možné například ujet velkou část každodenních kilometrů mezi domovem a pracovištěm pouze na elektřinu, a tedy zcela bez emisí.

Kromě toho je v rámci služeb pro nabíjení BMW Charging k dispozici nabíjecí stanice BMW i Wallbox pro zvlášť rychlé, pohodlné a efektivní domácí nabíjení. Nabíjecí karta BMW Charging umožňuje přístup k více než 320 tisícům veřejných nabíjecích stanic po celém světě.

Zcela vybitou vysokonapěťovou baterii lze kompletně nabít z domácí elektrické zásuvky v průběhu přibližně pěti hodin, přičemž na 80 % její celkové kapacity se nabije za 3,8 hodiny. Plné nabití vybité baterie pomocí nabíjecí stanice BMW i Wallbox trvá přibližně 3,2 hodiny, na 80 % celkové kapacity se nabije za 2,4 hodiny.

Inteligentní řízení pohonu a tři provozní režimy

Inteligentní řízení pohonu plug-in hybridního systému zaručuje nejen okamžitý přenos výkonu na přední a zadní kola, ale také účinně optimalizovanou spolupráci mezi spalovacím motorem a elektromotorem. Pro řízení systému pohonu a zejména proto, aby se zvýšil procentuální podíl jízdy čistě na elektřinu v zastavěných oblastech, se využívají také navigační údaje. Kromě toho je řidič schopen ovlivnit provozní režim tlačítkem eDrive na středové konzole. Jako alternativu ke standardnímu nastavení AUTO eDRIVE lze aktivovat čistě elektrický režim MAX eDrive, v němž nové BMW X2 xDrive25e dosahuje maximální rychlosti až 135 km/h. Režim SAVE BATTERY nabízí možnost zachovat stav nabití akumulátoru během jízdy nebo ho zvýšit pomocí rekuperace. Tímto způsobem je možné například uchovat nabití baterie pro následnou čistě elektrickou jízdu v městských oblastech.

Přečtěte si také:  Zkušenosti vložené do každého článku: BMW Group v Parsdorfu vyrábí vzorky bateriových článků

Zásluhou dlouhého dojezdu čistě na elektřinu a nízkých emisí CO2 plní BMW X2 xDrive25e podmínky pro zařazení do kategorie elektromobilů, které mají na veřejných komunikacích zvláštní privilegia. V Německu také podléhá sníženému zdanění služebních automobilů. Jako základ pro určení zvýhodnění pro soukromé účely se bere pouze polovina ceníkové ceny.

 

Vysoká úroveň variability, pro tento model specifická standardní výbava

Díky prostorově úsporné instalaci vysokonapěťové baterie pod zadními sedadly je objem zavazadlového prostoru pouze o něco menší než u konvenčně poháněných variant BMW X2. Hlavní prostor zavazadelníku nad jeho podlahou zůstává zcela stejný. Plug-in hybridní model má také variabilně využitelný interiér. Jsou-li v poměru 40:20:40 dělená opěradla zadních sedadel sklopená, vzroste kapacita zavazadlového prostoru ze 410 na 1290 litrů. 

Jak karoserie, tak podvozek nového BMW X2 xDrive25e byly naladěny s ohledem na pro tento model specifické rozložení hmotnosti. Za účelem optimalizace aerodynamiky je světlá výška vozu ve srovnání s konvenčně poháněnými modely o 10 milimetrů nižší. 

Pro BMW X2 xDrive25e specifická standardní výbava zahrnuje akustické varování chodců a také 17palcová kola z lehké slitiny, dvouzónonovou klimatizaci a standardní klimatizaci, kterou lze ovládat na dálku chytrým telefonem přes aplikaci BMW Connected. Hybridně-specifické ukazatele na kontrolním displeji řidiči mimo jiné poskytují informace o směru toků energií, aktuální a předchozí spotřebě a také o celkovém počtu kilometrů ujetých na elektrický pohon, respektive na pohon spalovacím motorem. Nové BMW X2 xDrive25e je k dispozici ve výbavových linií Advantage, Advantage Plus, M Sport a M Sport X.