New Volvo XC40 T5 plug-in hybrid

Volvo nabídne svým zákazníkům výhodnější ceny i rychlé a bezstarostné nabíjení vozu

Společnost Volvo Cars naznačuje, jakým směrem se chce ubírat v rámci své ambice nabídnout majitelům vozů Volvo Recharge komplexní a snadný přístup k nabíjení. Jejím cílem je průběžně snižovat náklady svých zákazníků na nabíjení a současně zlepšovat jejich zážitek při nabíjení vozu a rozšiřovat síť dostupných možností nabíjení.

Na základě nově sjednané a prohloubené spolupráce se společností Plugsurfing jim chce automobilka Volvo Cars nabídnout výrazně nižší cenu za nabíjení jejich vozů v rámci sítě nabíjecích stanic Ionity, sahající napříč celou Evropou. Od 1. července 2021 zaplatí řidiči čistě elektrických vozů Volvo během prvních 12 měsíců jejich užívání 0,35 eur za 1 kWh elektřiny v rámci sítě více než 340 vysokorychlostních nabíjecích stanic Ionity, které se nacházejí ve 24 evropských zemích.

Přečtěte si také:  Volvo zahájilo výrobu plně elektrického SUV EX90

„Máme velkou radost, že můžeme našim zákazníkům nabídnout možnost dobíjet svůj vůz prostřednictvím sítě Ionity, což je jedna z největších evropských sítí pro rychlé nabíjení, a to za velmi atraktivní cenu,“ uvedl Olivier Loedel, ředitel pro elektrifikační ekosystém společnosti Volvo Cars. „Tato spolupráce představuje první krok v rámci naší globální ambice pomoci našim zákazníkům cestovat ve vozech Recharge rychle a s co nejnižšími náklady bez ohledu na to, kde se zrovna nacházejí.“

„Pro zákazníky je rozhodujícím faktorem, zda budou mít snadný přístup k infrastruktuře veřejných nabíjecích stanic,“ říká Tatu Kulla, generální ředitel společnosti Plugsurfing. „V rámci zajištění vynikajícího uživatelského zážitku hrají zásadní roli cena a kvalita digitální infrastruktury. Vážíme si strategických partnerů, kteří sdílejí naši vizi a hledají řešení na základě spolupráce.“

Aby mohla svým zákazníkům poskytnout bezstarostný uživatelský zážitek při nabíjení vozu, nabídne automobilka Volvo Cars pod názvem Volvo Cars** již brzy aktualizovanou variantu své aplikace pro chytré telefony, která bude představovat sloučenou digitální platformu usnadňující nabíjení vozu.

Součástí aplikace budou funkce, jako jsou navigace k nabíjecí stanici, dálkové ovládání možností nabíjení, upozornění týkající se nabíjení a plateb, díky nimž bude celý proces nabíjení mnohem snazší a každá cesta v čistě elektrickém voze Volvo bude mnohem pohodlnější než dříve.

Přečtěte si také:  Skupina ČEZ pokračuje v ozeleňování své autoflotily, převzala 34 elektromobilů CUPRA Born

„Cílem společnosti Volvo Cars je změnit současné roztříštěné prostředí veřejných nabíjecích stanic v komfortní a bezstarostný zážitek, který bude zahrnovat vše potřebné,“ uvedl Olivier Loedel. „Toho chceme dosáhnout prostřednictvím integrované digitální platformy pro správu nabíjení, jež našim zákazníkům poskytne jednoduchý přístup k největší globální síti nabíjecích stanic.“

Smyslem aplikace Volvo Cars, která představuje aktualizovanou verzi velmi ceněné aplikace Volvo On Call, je nabídnout zákazníkům společnosti Volvo Cars komfortní a průběžně aktualizovanou platformu zajišťující přístup k různým funkcím a službám.