SKODA_ENYAQ_iV_dobijeni-CCS_konektor

Prostě zapojím a nabíjím. Nová auta už často nepotřebují žádné karty, chipy ani aplikace

Funkce Plug & Charge usnadňuje nabíjení vozů rodiny Enyaq. U kompatibilní nabíječky stačí zapojit nabíjecí kabel a vůz se začne automaticky nabíjet. Není potřeba autorizace kartou nebo aplikací.

Nabíjení elektromobilů je, zvláště ve veřejné nabíjecí síti, velmi jednoduché. Stačí zapojit kabel do nabíjecího konektoru ve voze a je to. Spousta uživatelů to zná, takto jednoduše totiž nabíjí svůj elektromobil třeba doma v garáži. Na cestách je potřeba se u veřejné nabíjecí stanice nejprve autorizovat tak, aby bylo jasné, komu má její provozovatel dobitou energii naúčtovat.

Přečtěte si také:  BILSTEIN nabízí dokonalou náhradu originálních dílů, a to i pro elektromobily a hybridní vozidla

Škoda Auto usnadňuje řidičům svých elektromobilů nabíjení pomocí služby Powerpass, která je součástí MyŠkoda App, takže s jednou registrací lze nabíjet na více než 660 000 nabíjecích bodech po celé Evropě. Navíc zákazníkům této služby přináší vylepšení, které nabíjení usnadňuje. Probíhá totiž tak jednoduše, jako jsou zvyklí doma.

BARCELONA-SHOOT0227_B_1920x1080_1aa0128e-1536x864

„Plug & Charge je metoda autorizace, kterou mohou naši zákazníci s vozy rodiny Enyaq na kompatibilních dobíjecích stanicích využít,“ říká Jaromír Mendl, produktový manažer Škoda Auto pro modelovou řadu rodiny Enyaq. „Stačí zaparkovat u nabíječky, zapojit napájecí kabel do vozu a počkat, až dojde k navázání komunikace mezi autem a nabíječkou. Po spojení se vozidlo u nabíječky jednoduše identifikuje samo a nabíjení odstartuje automaticky, autorizace pomocí karty nebo mobilní aplikace už není třeba,“ vysvětluje Mendl fungování funkce.

Přečtěte si také:  Shell uvádí na trh v České republice vlastní řešení ultrarychlého veřejného dobíjení elektromobilů Shell Recharge

Údaje o nabíjení pak uživatel uvidí v MyŠkoda aplikaci v sekci Powerpass a účet za nabíjení se klasicky započte do měsíčního vyúčtování za veřejné nabíjení. „Celá metoda identifikace a autorizace vozidla a uživatele na pozadí je nejen velmi jednoduchá, ale díky protokolu komunikace mezi vozem a nabíjecí stanicí (ISO 15118) také naprosto bezpečná,“ doplňuje Simona Galiová, která má ve Škoda Auto právě funkci Plug & Charge na starosti.

Využití Plug & Charge má ovšem několik podmínek. Ta první je technická, funkci musí daná nabíječka podporovat. Kompatibilní nabíječky uživateli zobrazí aplikace MyŠkoda. Funkci podporují v první řadě nabíječky sítě IONITY, kterou pomáhá koncern Volkswagen a tedy i Škoda Auto rozšiřovat. Další podmínkou je software vozu: předpokladem pro používání funkce „Plug & Charge“ ve voze rodiny Enyaq je software ME3.1 nebo vyšší. Upgrade bezplatně poskytují autorizované servisy Škoda.

Pak už je potřeba jen službu Plug & Charge aktivovat. K tomu stačí aplikace MyŠkoda. Funkce je kompatibilní se všemi Powerpass tarify — Charge Free, Simply Charge a Charge Faster. K nastavení vám stačí čtyři jednoduché kroky:

  1. Otevřete aplikaci MyŠkoda, kde jste si už evidovali svůj vůz Enyaq
  2. V nastavení v sekci Baterie zvolte Plug & Charge.
  3. Aktivujte Plug & Charge pomocí Powerpass předplatného. Pokud Powerpass ještě nepoužíváte, vyberte si tarif a poté Plug & Charge aktivujte.
  4. Užijte si jednoduché nabíjení s Plug & Charge.