toyota_concept_exteriordet
Další zprávy NEWS

Toyota založila globální fond pro snižováním emisí CO2

Automobilka Toyota založila globální investiční fond, který má přispět ke snižování emisí CO2 do ovzduší. Toyota Ventures Climate Fund bude disponovat celkem 150 miliony dolarů na investice do začínajících firem, které se zaměřují na inovace v oblasti uhlíkové neutrality.

Klimatický fond bude spravovaný týmem společnosti Toyota Ventures. Fond bude mít sídlo v USA a doba jeho fungování je naplánovaná na 15 let. Uhlíkové neutrality chce Toyota dosáhnout do roku 2050.

„Abychom dosáhli uhlíkové neutrality, kromě vlastního úsilí věříme, že musíme spolupracovat s podobně smýšlejícími partnery,“ uvedla automobilka. Svojí snahou stavět člověka na první místo a pomáhat společnosti jako celku chce Toyota ukázat, že podnikání a trvalá udržitelnost představují vzájemně slučitelné cíle.

Přečtěte si také:   Toyota připravuje roadshow na své nízkoemisní vozy

Před šesti lety automobilka oznámila strategický plán Environmental Challenge 2050 a současně uvedla celosvětově první sériově vyráběný vůz poháněný palivovými články Mirai. Toyota se v rámci plánu zaměřuje na podporu trvale udržitelných inovací, například prostřednictvím iniciativy Toyota Startup Awards.

Toyota se ve snaze zbrzdit globální oteplování zaměřuje na technologie s potenciálem snižovat závislost na fosilních palivech a na výrobu elektrifikovaných vozidel. Zároveň vyvíjí nové technologie pro snížení počtu smrtelných nehod. V městě budoucnosti Woven City se zaměřuje na budování propojené a udržitelné městské komunity.