2019-toyota-corolla-1

Toyota Corolla Hybrid zvolena autem roku mezi elektromobily

Hybridní Toyota Corolla Touring Sports se stala vítězem ankety Fleet derby – Flotila roku 2020 v kategorii elektromobily. V hlasování odborné poroty předstihla dalších 10 nominovaných hybridů a elektromobilů. Bodovala také Toyota RAV4, která získala druhé místo v kategorii SUV a crossovery. Anketu pořádají odborné magazíny Flotila a Business Car.

Do hlasování v anketě se zapojila veřejnost i odborná porota. Porotci hodnotili mimo jiné celkové náklady na vlastnictví, technickou vyspělost vozu, spotřebu pohonných hmot, vhodnost pro firemní autoparky nebo cenu vozu.

„Jde o další významné ocenění pro náš celosvětově nejprodávanější model. Navíc v oblasti alternativních pohonů, která je pro Toyotu dlouhodobě prioritou číslo jedna. Firemní zákazníci kladou velký důraz nejen na kvalitu, nízké provozní náklady a vysokou zůstatkovou hodnotu, ale stále více i na nízkou emisní stopu. Všechny tyto náročné parametry nová Corolla beze zbytku splňuje,“ říká generální ředitel českého zastoupení značek Toyota a Lexus Martin Peleška.

Toyota v modelu Corolla poprvé zavedla strategii nabídky dvou hybridních pohonů. Jedním je úsporný motor 1.8 Hybrid s výkonem 122 koní a druhým zcela nový dynamický 2.0 Hybrid Dynamic Force se 184 koňmi výkonu. Oba nabízí skvělé výkony a dynamickou jízdu, zároveň však značnou úsporu spotřeby pohonných hmot a nízké emise. Další výhodou Full Hybridní technologie, ve které Toyota celosvětově dominuje, je nezávislost na dobíjení z elektrické sítě, neboť hybridní Corolla získává elektrickou energii rekuperací během normálního provozu.

Přečtěte si také:  Sophiina volba dodavatelů automobilek: Rozhodování mezi spalovacími motory a elektromobily není již tak jasné, jako bylo dříve

Svůj úspěch v soutěži flotilových aut Toyota doplnila druhým místem pro novou generaci RAV4 v kategorii Flotilový automobil roku pro SUV a crossovery.

V prodeji firemním zákazníkům zaznamenala značka Toyota výrazný posun. Vloni se v této oblasti stala nejdynamičtěji rostoucí značkou v top deset s růstem více než 20 %.