Opel Vivaro E, , Wagenübergabe an Fa. Vinci

Skupina VINCI Energies nakoupila flotilu elektromobilů Opel Vivaro-e

Celosvětově působící francouzská společnost VINCI Energies, která se profiluje jako klíčový poskytovatel efektivních řešení v oblasti energií a obnovitelných zdrojů, se rozhodla vybavit svoji divizi Building Solutions, jež se věnuje správě budov, flotilou elektrických vozů Opel. Právě dnes německá automobilka Opel předala vedení divize VINCI Energies Deutschland Building Solutions prvních 30 elektrických dodávek Opel Vivaro-e. Pracovníci divize VINCI Energies Building Solutions je budou využívat při svých každodenních cestách za klienty a zákazníky po celém Německu.

Opel Vivaro-e ujede až 329 km na elektřinu

Elektrická dodávka Opel Vivaro-e délky 5,3 m uveze náklad o hmotnosti až 930 kg, přičemž převážené předměty mohou být až 2,75 m dlouhé. Přibližně polovina ze třiceti dodávek Vivaro-e předaných společnosti VINCI Energies Deutschland Building Solutions dostala speciální regálovou vestavbu Sortimo.

Přečtěte si také:  BILLA a Shell společně podpoří rozvoj elektromobility v České republice

Dodávka Vivaro-e je poháněna trakčním elektromotorem o výkonu 100 kW/136 k s točivým momentem 260 Nm, který čerpá energii za sady pod podlahou uložených akumulátorů o celkovém výkonu 75 kWh. Tato energie propůjčuje dodávce Vivaro-e dojezd až 329 km (dle normy WLTP).

VINCI Energies, Opel Vivaro-e

Bezpečnost byla pro Opel vždy absolutní prioritou, proto jsou dodávky Vivaro-e vybaveny řadou asistenčních systémů, jako je např. tempomat, omezovač rychlosti, systém sledování únavy řidiče, varování před překážkou ve slepém úhlu, přední a zadní parkovací asistent nebo záďová kamera s úhlem záběru 180 stupňů. Na pohodlí řidiče a jeho spolujezdce myslí vyhřívaná sedadla nebo infotainment Multimedia Radio kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto.

Elektrické dodávky Vivaro-e jsou prvními LCV vozy ve flotile skupiny VINCI. Ta už dříve využívala několik stovek osobních automobilů Opel, především modely Insignia Sports Tourer, Opel Grandland a Opel Astra Sports Tourer.