RENAULT ZOE (B10)

Renault vede v prodeji elektrických automobilů na evropském trhu

Renault je průkopníkem v oblasti elektrické mobility a se svými 95 985 vozy prodanými ke konci listopadu 2020 má také vedoucí pozici na evropském trhu elektrických automobilů. V porovnání s loňským rokem to představuje 80% nárůst registrovaných vozů, ale je také dokladem snahy této značky respektovat potřeby obrovského počtu svých zákazníků, kteří kupují vozy s elektrickým pohonem.

Třetí generace modelu ZOE (na trhu od roku 2019) jasně určuje směr, pokud jde o spektrum nabídky, univerzálnost a výkon ve své třídě. ZOE i nadále zůstává jedničkou v prodeji elektrických osobních automobilů v Evropě. Od ledna 2020 bylo tohoto modelu prodáno více než 84 000, což je téměř dvojnásobek ve srovnáním se stejným obdobím roku 2019 (od ledna do konce listopadu). Tím se ZOE stává jedničkou u elektrických automobilů ve většině zemí, například ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku nebo Portugalsku. Od svého uvedení bylo tohoto modelu prodáno již více než 268 000 kusů.

Přečtěte si také:  ČEZ v Mikulově otevřel nejrychlejší dobíjecí stanici pro elektromobily v ČR

Na trhu lehkých užitkových automobilů LCV zůstává již od roku 2010 nejprodávanějším modelem Renault Kangoo Z.E. Od začátku roku do konce listopadu 2020 bylo registrováno 8 498 těchto vozů, což je jeden z každých tří automobilů kategorie LCV. Od roku 2010 bylo v Evropě prodáno 57 598. automobilů Kangoo Z.E.

Novinka na trhu, elektrické Twingo, slouží jako nový ukazatel prodejní úspěšnosti v segmentu A elektrických automobilů a v Evropě jich bylo registrováno již 1760 vozů. Se svou agilitou, modulární konstrukcí a dojezdem 190 km dle metodiky WLTP (dojezd ve městě dle WLTP 270 km) je elektrické Twingo tím nejlepším partnerem pro každodenní pravidelné jízdy.

Paleta automobilů Renault s plně elektrickým pohonem také obsahuje modely Twizy, kterého bylo prodáno již více než 31000 kusů, a dodávkový automobil Master Z.E. s užitečným zatížením až 3,5 tun. Díky svým zkušenostem v oblasti elektromobility mohla společnost Renault nedávno otevřít novou kapitolu v nabídce elektromobilů, kterou je model Megane eVision. Sériově vyráběná verze tohoto automobilu, postaveného na platformě Aliance CMF-EV a vycházejícího z modelu Megane eVision, bude odpovědí společnosti Renault v segmentu elektrických osobních automobilů kategorie C. Kromě elektrizace celé výrobní řady nabízí Renault doplňkově také hybridní a hybridní verze svých bestsellerů (Clio, Captur a Megane) a také u nových nastupujících automobilů Arkana.

Přečtěte si také:  Nové centrum pro testování baterií: BMW Group do roku 2026 investuje více než 100 milionů eur do provozu ve Wackersdorfu

„Navzdory pandemii covid-19 se prodej elektrických automobilů v Evropě stále prudce zvyšuje a tempo jeho růstu na hlavních evropských trzích činí přibližně 70 až 80 %. Elektrické automobily nyní tvoří přibližně 5 % celkového počtu všech prodaných automobilů. Od ledna 2020 bylo prodáno více než 84 000 modelů Renault ZOE, což je dvojnásobek ve srovnání s rokem 2019. Dva hlavní trhy představuje Francie s 33 000 vozy a Německo, kde bylo prodáno více než 25 000 modelů ZOE. Během celé doby své evoluce bylo ZOE oceňováno zejména pro svoji univerzálnost a nejlepšími parametry ve své třídě, a proto je také v období od začátku roku do listopadu 2020 nejprodávanějším elektrickým automobilem v Evropě,“ říká Gilles Normand, SVP Electric Vehicles & Mobility Services