citroen_ami-policie

Inovativní přístup značky Citroën k udržitelné mobilitě pomáhá přeměnit Chalki na ostrov s nulovými emisemi

Citroën je hrdý na to, že může investovat do řeckého ostrova Chalki a podílet se na průkopnickém projektu přeměny ostrova na oblast udržitelné mobility s nulovými emisemi skleníkových plynů. Ostrov Chalki se stal evropskou laboratoří, kde se realizuje přechod na zelenou energii, a to za účasti několika partnerů, kteří jsou všichni špičkami ve svých oborech – jde například o skupinu Syngelidis, řeckého dovozce vozů značky Citroën, společnosti Vinci a Akuo Greece. Je to v souladu s přesvědčením značky Citroën, že mobilita by měla být dostupná všem, a ukazuje to inovativní přístup Citroënu.

„Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s ostrovem Chalki na tomto výjimečném projektu. Tato spolupráce plně odpovídá duchu Citroënu, inovativní a odvážné značky, která je lidem blízká v jejich každodenním životě i v jejich mobilitě. Jsme odhodláni zpřístupnit elektrifikaci všem a jsme velmi hrdí na to, že můžeme přispět k přeměně Chalki na ostrov, který bude autonomní, propojený a udržitelný,“ prohlásil Vincent Cobée, generální ředitel společnosti Citroën.

Přečtěte si také:  Scania představuje novou platformu pro bateriové elektrobusy

Po podpisu memoranda o porozumění mezi řeckou vládou, společností Citroën a skupinami Syngelidis, Vinci a Akuo Greece byl zahájen proces přeměny ostrova Chalki na bezemisní ekonomiku. Citroën a skupina Syngelidis udělají vše pro to, aby mohly na ostrově nabídnout elektromobily, které budou využívat pouze obnovitelné zdroje energie. Cílem je zpřístupnit tento pokrok všem obyvatelům a podnikům na ostrově.

Elektrifikace je dnes jednou z hlavních výzev, před nimiž stojí automobilový svět, a Citroën chce být na této cestě lídrem. Přeje si, aby všichni obyvatelé a služby státní správy mohli plně využívat elektromobily, které jsou na ostrově k dispozici.

Pro začátek Citroën poskytne orgánům veřejné správy na ostrově Chalki flotilu šesti elektromobilů, konkrétně dva vozy Ami pro policii a pobřežní stráž, dva vozy ë-C4 a jeden vůz ë-Spacetourer pro obec Chalki a jeden vůz ë-Jumpy určený pro nově vzniklé Energetické společenství ostrova Chalki. Dva z těchto vozů Citroën po 48 měsících bezplatného leasingu odkoupí a daruje obci Chalki.

recko-citroen_ami-elektromobil-policie_a_dalsi_urady-4

„Tento projekt prozatím změní životy několika lidí, ale to je jen začátek. Tím, že Citroën pomáhá Chalki stát se zelenou ekonomikou s nulovými emisemi, dláždí cestu k lepší budoucnosti a ukazuje, že elektrifikace je cestou vpřed,“ dodal Vincent Cobée.

Přečtěte si také:  Škoda Auto podporuje obce: Sdružení místních samospráv ČR zapůjčila 3 elektromobily Enyaq

Cílem tohoto přechodu je také zlepšit kvalitu života obyvatel ostrova. Citroën a skupina Syngelidis uvedly na podporu projektu do pohybu řadu iniciativ. Elektrifikace vozového parku na ostrově pokračuje a cílem je nahradit všechny tradiční vozy se spalovacími motory elektromobily. Díky plánu rozvoje inteligentní a klimaticky neutrální mobility nabídne Citroën obyvatelům a podnikům ostrova možnost pořídit si za přijatelné ceny elektromobily s nulovými emisemi, a to prostřednictvím široké nabídky bezemisní mobility, od lehkých čtyřkolek až po osobní a užitkové vozy, s bezplatným využitím všech inovativních technologií a propojených aplikací, které jsou jejich součástí. Obyvatelům ostrova se výrazně zlepší kvalita života díky nižšímu hluku, lepší kvalitě ovzduší, čistšímu životnímu prostředí a nižším nákladům na energie.

„Jsme velmi rádi a hrdí na to, že skupina Syngelidis a Citroën přispěly k tomuto významnému projektu, který se uskutečňuje na ostrově Chalki. V souladu s cíli snižování klimatické stopy, stanovenými v rámci iniciativy Chalki Green – Smart Island, plně podporujeme ambice, které vyjádřila řecká vláda, francouzské velvyslanectví a francouzská podnikatelská komunita, a ujímáme se úkolu podporovat elektromobilitu s nulovými emisemi,“ uvedl pan Polychronis Syngelidis, prezident skupiny Syngelidis.

Přečtěte si také:  Elektrická nákladní doprava přichází. Česko nesmí zaspat přípravu infrastruktury

Konkrétní a pragmatický přístup k dekarbonizaci ostrova Chalki pomocí elektromobilů a zahájení okamžité přeměny na udržitelný ostrov s klimaticky neutrální mobilitou společnost Citroën velmi zaujal, neboť odráží její vlastní závazek k udržitelné mobilitě. S naší podporou se Chalki stává prvním GREEK-ECO ostrovem.