Kia EV6 a IONITY_charging_4

Hyundai Motor Group a SK On zakládají společný podnik na výrobu bateriových článků v USA

Skupina HMG (Hyundai Motor Group), jíž je značka Kia součástí, dnes oznámila své plány na založení společného podniku na výrobu bateriových článků pro elektromobily (EV) v USA s partnerskou společností SK On.

Přidružené společnosti skupiny Kia Corporation, Hyundai Motor Company a Hyundai Mobis dnes tento plán schválily na svých zasedáních představenstva. V listopadu 2022 podepsala Skupina se společností SK On memorandum o porozumění (MOU) s cílem zajistit dodávky baterií pro elektromobily pro Severní Ameriku.

Přečtěte si také:  Stellantis a Ample uzavřely partnerství na využití technologie výměny modulárních baterií Ample v elektromobilech Stellantis

Celková výše investice do společného podniku má činit přibližně 5 miliard USD, přičemž Skupina a SK On budou mít každá 50procentní podíl.

Prostřednictvím společného podniku plánují obě strany zřídit závod na výrobu bateriových článků pro elektromobily v okrese Bartow v Georgii, v blízkosti výrobních závodů skupiny v USA, včetně závodů Kia Georgia, Hyundai Motor Manufacturing Alabama a Hyundai Motor Group Metaplant America.

Kia ve spolupráci s &Charge spouští bonusový program na dobíjení elektromobilů

Očekává se, že nový závod zahájí výrobu bateriových článků ve druhé polovině roku 2025 s roční výrobní kapacitou 35 GWh, což je dostatečné pro podporu výroby 300 000 elektromobilů. Hyundai Mobis bude z článků z tohoto závodu sestavovat bateriové sady a následně je dodávat do výrobních závodů skupiny v USA pro výrobu modelů Kia, Hyundai a Genesis.

Společný podnik dále urychluje elektrifikační úsilí Skupiny a posiluje její pozici lídra v oblasti elektromobilů na americkém trhu díky stabilním dodávkám baterií pro podporu výroby vysoce konkurenceschopných modelů elektromobilů.

Přečtěte si také:  V Česku je v provozu deset tisíc elektrických motocyklů, loni jich přibylo přes 1700

SK On je strategickým partnerem skupiny a obě společnosti spolupracují na výrobě celosvětově uznávaných modelů EV, jako jsou Kia EV6, Hyundai IONIQ 5 a Genesis GV60.