Hyundai-IONIQ_5

Charge myHyundai překonal významný milník v podobě půl milionu nabíjecích bodů v Evropě

Nabíjecí služba Charge myHyundai překonala významný milník a nyní nabízí více než 500 000 nabíjecích bodů ve 30 zemích po celé Evropě. Tento úspěch znovu dokládá, že se Hyundai zaměřuje na budoucnost elektrifikované mobility a podporuje výstavbu rozsáhlé nabíjecí infrastruktury pro elektromobily, jejichž prodeje v Evropě i nadále rostou.

V České republice mohou zákazníci službu Charge myHyundai momentálně využít na 2957 přípojkách (2099 AC, 771 DC, 87 HPC), a to včetně nabíjecích bodů hlavních poskytovatelů jako PRE, ČEZ, E.ON či u prodejen řetězce Lidl.

Přečtěte si také:  Elektrická nákladní doprava přichází. Česko nesmí zaspat přípravu infrastruktury

Hyundai aktivně vyhledává partnerství s významnými poskytovateli řešení pro nabíjení, mezi něž patří například sítě Digital Charging Solutions a IONITY, s cílem nabídnout evropským řidičům elektromobilů jistotu, že budou mít vždy k dispozici spolehlivou nabíjecí síť, ať už se rozhodnou cestovat kamkoli. Neustále rostoucí počet nabíjecích přípojek na celém kontinentu zmírňuje obavy z dojezdu, zatímco vysokovýkonné nabíječky zásadně urychlují samotné cestování.

Charge myHyundai významně usnadňuje nabíjení a uživatelům elektromobilů Hyundai poskytuje přístup k jedné z nejrozsáhlejších veřejných nabíjecích sítí v Evropě. Řidiči elektromobilů Hyundai mohou využívat tarify odpovídající jejich potřebám a také snadný přístup k nabíjecím stanicím s jedinou kartou RFID nebo mobilní aplikací Charge myHyundai. Výhodou je také jediná měsíční faktura, nehledě na to, které poskytovatele nabíjení zákazník využívá.

Uživatelé aplikace Charge myHyundai mohou využívat snadné vyhledávání nabíjecích bodů, ale také jejich filtrování dle druhu zásuvky nebo rychlosti nabíjení. Další výhodou jsou informace o poplatcích za nabíjení a dostupnosti nabíjecí přípojky aktualizované v reálném čase.

Přečtěte si také:  První majitel si přebral nové elektrické BMW v rámci programu Záruka Elektromobilita

Nabíjení elektromobilů přitom bude ještě praktičtější, komfortnější a bezpečnější. Hyundai totiž ještě letos začne u vybraných poskytovatelů nabízet službu Plug & Charge pro model IONIQ 6. Majitelé jednoduše připojí své vozidlo k nabíjecí přípojce a nabíjecí proces se spustí automaticky. Ověření identity, nezbytné pro zahájení nabíjecího procesu, totiž proběhne automaticky přímo mezi vozidlem a nabíjecí přípojkou. IONIQ 6 tak bude po uvedení na trh šetřit řidičům čas a starosti, protože pro nabíjení nebude RFID karta či mobilní aplikaci vůbec potřeba.