Hyundai IONIQ Electric již podruhé v řadě zvítězil v anketě o „šampiona zůstatkové ceny“

Německý motoristický časopis Auto Bild a nezávislá poradenská společnost pro výzkum trhu Schwacke GmbH vyhlásily model Hyundai IONIQ Electric podruhé v řadě „Šampionem zůstatkové hodnoty 2018“ („Wertmeister 2018“) v kategorii elektromobilů. Ocenění je udělováno vozidlům s nejstabilnější zůstatkovou hodnotou v Německu ve třinácti kategoriích.

Časopis Auto Bild a společnost Schwacke zorganizovaly letos anketu o „šampiona zůstatkové hodnoty“ pro vozidla s nejstabilnějšími zůstatkovými hodnotami již popatnácté. Ocenění je udělováno na základě předpokládané zůstatkové hodnoty po čtyřech letech provozu s 10 000 ujetými kilometry ročně. Stejně jako v roce 2017 zvítězil v kategorii elektromobilů Hyundai IONIQ Electric, který má nejvyšší zůstatkovou hodnotu ve své třídě: 58,61 %.

„Jsme velmi hrdí, že náš Hyundai IONIQ Electric získal ocenění ‚Šampion zůstatkové hodnoty‘ již podruhé v řadě,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, zodpovědný za marketing a produkt. „Tato opakovaná ocenění vycházejí z reálných dat o trhu a ukazují silné postavení produktů Hyundai v oblasti elektromobilů. Modelová řada IONIQ i nadále přivádí nové zákazníky k naší značce díky konkurenceschopným provozním vlastnostem, inovativní čisté technice a velmi cenné záruce.“

Hyundai poskytuje na model IONIQ pětiletou záruku bez omezení ujetých kilometrů, a to včetně 5 let asistenčních služeb a každoročních servisních prohlídek vozidla. Zákazník tak získává skutečnou jistotu. Na vysokonapěťové akumulátory modelu IONIQ se vztahuje dokonce 8letá záruka s omezením na 200 000 kilometrů. Uvedené záruční podmínky platí pro všechna vozidla zakoupená u autorizovaných prodejců Hyundai.

Přečtěte si také:  Členské společnosti ČLFA odhadují, že se státní podporou nákupu elektromobilů jich měsíčně profinancují 500

Hyundai IONIQ je prvním automobilem na světě s nabídkou tří elektrifikovaných systémů pohonu v jedné karosářské verzi – Hybrid, Plug-in a Electric – čímž zpřístupňuje ekologickou mobilitu širokým vrstvám motoristů. IONIQ je součástí globální strategie značky Hyundai v oblasti trvalé udržitelnosti. V jejím rámci bude do roku 2025 uvedeno na trh 18 nových ekologických modelů, včetně osmi hybridních modelů, čtyř externě nabíjitelných hybridních modelů, pěti elektromobilů a jednoho elektromobilu s palivovými články.