jaguar-i-pace-auto-roku-v-nemecku-2

Elektrický Jaguar I-PACE získal ocenění Auto roku 2019 v Německu

Elektrický automobil Jaguar I-PACE vyhrál v soutěži Auto roku 2019 v Německu. Nové elektrické SUV od britské automobilky získalo nejvíce hlasů od poroty složené z novinářů. Porota hodnotila celkem 59 modelů v sérii srovnávacích testů. V modelu I-PACE se podle nich maximálně propojuje jízdní dynamika, výkon a elegantní design.

„Jaguar I-PACE není jen prvním prémiovým plně elektrickým vozem od zavedeného výrobce, ale také maximálně využívá výhody elektrické architektury,“ řekl člen poroty a zároveň mluvčí soutěže Jens Meiners směrem k vítěznému vozu. „Jeho výkon je impozantní, vybočuje i designem a praktičností, což jsou důvody, proč se stal I-PACE vítězem mezi silnou konkurencí,“ dodal Meiners.

Britský elektromobil nejprve postoupil do užšího výběru pěti modelů, aby nakonec obsadil první pozici v žebříčku. Porota hodnotila design, výkon, jízdní vlastnosti, ovládání, budoucí využití a obecné parametry u každého modelu nejen na silnici, ale i na testovacím okruhu v Bilster Bergu.

„Jsme neskutečně pyšní, že jsme mohli převzít toto ocenění právě pro náš první plně elektrický vůz Jaguar I-PACE. Získat takové ocenění v Německu, domovině prémiových automobilových značek, je pro nás velmi zavazující,“ okomentoval Prof. Dr. Ralf Speth, Jaguar Land Rover CEO.

jaguar-i-pace-auto-roku-v-nemecku-1

I-PACE také postoupil do užšího výběru kandidátů v soutěži Světové ženské auto roku společně s jeho sourozencem modelem E-PACE. Vítěz této soutěže bude oznámen 12. listopadu 2018.