Mitsubishi Outlander PHEV

Mitsubishi Outlander PHEV je na trhu už 5 let, prodalo se ho více než 115 tisíc kusů

V říjnu, přesně před pěti lety zahájil svou celosvětovou kariéru model Outlander PHEV od Mitsubishi Motors. První zákazníci si ho tak mohli objednat 21. října 2013.

Jedinečná nabídka…

Rok po světové premiéře na autosalonu v Paříži v roce 2012 tak zkoumala společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) neprobádaná území s prvním SUV s pohonem všech kol, dvojicí elektromotorů a architekturou elektromobilu.

Konkurence mezi plug-in hybridy tehdy prakticky neexistovala, elektromobily byly často omezeny hranicemi města a ani zdaleka nedokázaly nabídnout bezproblémový dojezd přes 800 km jako Outlander PHEV, připravený pojmout celou rodinu i se zavazadly.

…stále jedinečný

O pět let později zastává tento průkopník pozici leadera na evropském trhu plug-in hybridů, a to napříč všemi segmenty, značkami i typy karoserie. Celkové evropské prodeje do 30. září 2018 dosáhly 115 448 vozidel (údaje MME) a objem dále roste každým dnem. Outlander PHEV tak v oblibě zákazníků překonává konkurenci dokonce i na evropských trzích se silnými místními hráči, jako je např. Německo nebo Švédsko.

…a stále špičkovým hráčem

Nyní, kdy se připravuje uvedení nového a vyspělejšího modelu MY19, si Outlander PHEV stále udržuje pozici špičkového modelu – navíc v kontextu nových a přísnějších emisních předpisů WLTP, kvůli nimž se řady potenciálních konkurentů ještě ztenčily.

Díky emisím na úrovni 46 g/km se již tak jedinečná tržní pozice Outlanderu PHEV ještě více posílila.