mitsubishi-fuso-hybrid-coca-cola- (9)

Coca-Colu budou nově po Praze rozvážet hybridní vozy

Celkem 10 nových hybridních nákladních vozů Mitsubishi začne od prosince po širším centru Prahy distribuovat nápoje světové značky Coca-Cola. Ekologičtější alternativa dopravy přinese snížení emisí CO2 až o 23 %. V souvislosti s nedostatkem řidičů na trhu se firma také rozhodla místo externích dopravců vytvořit vlastní tým 12 řidičů.

Nákladní vozy značky Mitsubishi FUSO Hybrid mají nižší spotřebu a emise CO2. Celková váha vozidla je až 7490 kg a jeho kapacita 6 palet, tedy 3000 kg nákladu. Vozy FUSO Hybrid jsou díky svým vlastnostem vhodné právě pro městský provoz.

„Hybridní flotila je dalším krokem v naší snaze budovat ekologický vozový park. V něm máme i řadu automobilů na CNG. Plánujeme rovněž testovat plug-in hybridní osobní automobily a čistě elektrická auta. Každoročně také snižujeme spotřebu paliva našich automobilů, v roce 2018 to bylo 5,86 l/100 km, což je o více jak 6 % méně než v roce 2012,“ uvedl Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů a udržitelnosti Coca-Cola HBC Petr Jonák.

Ekologické vozy Coca-Coly HBC bude obsluhovat nový tým vyškolených řidičů. Ten společnost zaměstnala v reakci na situaci na českém trhu, kde aktuálně chybí až 15 tisíc profesionálních řidičů.

Mise udržitelnosti

V září 2018 Coca-Cola HBC zveřejnila své závazky v oblasti udržitelnosti, jichž chce do roku 2025 dosáhnout. Jde o následujících šest klíčových oblastí: snižování emisí skleníkových plynů, využití a správa spotřeby vody, program World Without Waste (Svět bez odpadu), zajišťování zdrojů, výživa a lidé a komunity.

Přečtěte si také:  Téměř 5 400 elektrických nákladních vozidel se loni registrovalo v EU, v Česku je před spuštěním výzva na vybudování rychlodobíjecích stanic

Lídrem v udržitelnosti chce být Coca-Cola HBC také v České republice. Po loňském ocenění Top odpovědná firma v kategorii životní prostředí získala v roce 2019 titul Top odpovědná velká firma a Top odpovědná firma v reportingu. Díky inovacím a novým technologiím se průměrná spotřeba vody snížila za posledních 10 let z 2,97 na 1,92 litrů na litr vyrobeného nápoje. Kromě snižování emisí firma pracuje také na tom, aby výrobní závod v Praze-Kyjích minimalizoval jakýkoliv odpad. Posledním velkým krokem v udržitelnosti je nedávno oznámená akvizice výrobního závodu pramenité vody kojenecké kvality Toma Natura v Teplicích nad Metují. Společnost tak získala první závod na produkci vody v ČR ve své historii.