Opel Corsa-e Rally Concept

Nový soutěžní šampionát ADAC Opel e-Rally Cup se představí na Essen Motor Show

Přípravy prvního rally-šampionátu elektromobilů na světě jsou v plném proudu: Německý autoklub ADAC a automobilka Opel představí další detaily připravovaného poháru ADAC Opel e-Rally Cup i samotný soutěžní automobil Corsa-e už na blížící se výstavě Motor Show v Essenu, která začíná v pátek 29.11.2019 a potrvá do neděle 8.12.2019.

V tuto chvíli dva speciálně upravené elektromobily Opel Corsa-e Rally procházejí náročným vývojovým a testovacím programem: Oba vozy, poháněné elektromotorem o výkonu 136 koní, natáčejí kilometry ve vytrvalostních testech spolehlivosti ve zkušebním centru automobilky Opel v německém Dudenhofenu.

„Vývoj a testování běží podle původních plánů, ale před námi je ještě dlouhá cesta,“ říká Jörg Schrott, ředitel divize Opel Motorsport. „Našim cílem je nabídnout zákaznickým týmům naprosto odladěný, spolehlivý a snadno ovladatelný soutěžní elektromobil, se kterým se zařadí do poháru ADAC Opel e-Rally Cup – ten plynule naváže na předchozí velmi úspěšný šampionát ADAC Opel Rally Cup.“

https://auto-mania.cz/elektricky-do-rallye-ano-uz-tento-vikend-se-predstavi-opel-corsa-e-rally/

V kalendáři 2020/2021 je 10 kvalifikačních kol

Opel a ADAC odtajňují i další detaily připravovaného značkového poháru elektromobilů ADAC Opel e Rally Cup. Ten oficiálně odstartuje během ADAC Saarland-Pfalz Rally (21. a 22. srpen 2020), majitelé vozů Corsa-e Rally ovšem budou mít možnost testování během dvou akcí: ADAC a Opel připraví testovací den e-RALLY Experience Day, jehož termín a místo budou teprve upřesněny. Druhé testování už proběhne na „ostré“ rally – týmy se budou moci zúčastnit ADAC Rallye Oberehe (8. 8. 2020), kde na piloty čeká přes 70 km rychlostních zkoušek v Porýní-Falcku.

Po oficiálním startu e-sezony na ADAC Saarland-Pfalz Rally na týmy v roce 2020 čekají ještě další tři soutěžní dny během dvou rally: ADAC Rallye Südbayern (26. + 27. září) a ADAC Rallye Deutschland (15. až 18. října). ADAC Opel e-Rally Cup bude tedy mít v kvalifikaci do německého rallyového šampionátu hned dvojí zářez, šest dalších podniků první „Super Sezony“ 2021 bude definováno později.

Opel Corsa-e Rally Concept

Testovací sezona 2020

 • Test 1 e-RALLY Experience Day tbd
 • Test 2 ADAC Rallye Oberehe 8. srpen

Kvalifikační program 2020

 1. ADAC Saarland-Pfalz Rallye 21.+22. srpen
 2. ADAC Südbayern Rallye 26.+27. září
 3. ADAC Rallye Deutschland – National 1 15.+16. říjen
 4. ADAC Rallye Deutschland – National 2 17.+18. říjen

Registrace se spustí před Vánocemi

Vstup do šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup bude otevřen v neděli 15. prosince 2019 a až do konce ledna 2020 se mohou týmy registrovat za zvýhodněných podmínek. Startovné ve výši 5900 € kryje:

 • Dva testy a kvalifikaci pro ADAC Opel e-Rally Cup 2020/2021
 • Dva podniky ADAC Opel e-Rally Cup
 • Týmové oblečení pro pilota spolujezdce
 • Servisní stan a reklamní banner
 • VIP vstupenky pro 4 týmové hosty na všechny podniky šampionátu
 • Nabíjení v servisní zóně zdarma
 • Elektro/technické školení pro řidiče i spolujezdce

Startovné po 1. únoru 2020 bude činit 7500 €. Poskytované služby zůstávají nezměněny.

Aktuálně se ladí i sportovní předpisy šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup. „Při návrhu regulí do značné míry vycházíme z pravidel poháru ADAC Opel Rally Cup, která se v průběhu let skvěle osvědčila,“ říká Thomas Voss, vedoucí divize motoristického sportu v autoklubu ADAC. Po schválení německým úřadem pro motoristický sport DMSB budou sportovní a technické regule šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup dostupné všem zájemcům.

Opel Corsa-e Rally Concept