Yutong E12 Full Electrical Bus

Yutong Bus dodá 100 elektrických autobusů do Chile

Společnost Zhengzhou Yutong Bus Co., Ltd. (600066:CH) (Yutong Bus nebo „Společnost“), přední dodavatel autobusů a autokarů, uzavřela dohodu o dodávce 100 plně elektrických autobusů do Chile. Po odeslání více než 20 000 autobusů do Latinské Ameriky za posledních 15 let se společnost Yutong stala předním čínským dodavatelem autobusů na tomto kontinentu.

100 plně elektrických autobusů bude využíváno k obsluze systému veřejné dopravy v Santiagu společnostmi Buses Vule a STP Santiago. Dodávka společnosti Yutong přichází v době, kdy chilská vláda zahájila politiku rozvoje měst, která je šetrná k životnímu prostředí. Její součástí je program náhrady stávajících městských autobusů novými energetickými vozidly do roku 2050.

Elektrický autobus E12, model, který společnost Yutong dodá do Chile, je vybaven výkonem 324 kWh a má nízkou spotřebu energie. Model je dodáván s dobíjením stejnosměrným proudem o výkonu 150 kw, což usnadňuje a zrychluje nabíjení vozidel. Úplné nabití autobusu trvá pouhé 2 hodiny. Za předpokladu pokračování provozu vozidla mohou být autobusy dobíjeny za nižší cenu v noci, což snižuje náklady klienta na následný provoz.

„Již 13 let posilujeme naši přítomnost v Chile a nasazujeme „model Yutong“ sestávající z přizpůsobených výrobků, příslušenství, financování a komplexní ochrany, aby sloužil různým zákazníkům na různých trzích,“ řekl Chang Hao, náměstek generálního ředitele zahraničních trhů společnosti Yutong.

Společnost Yutong byla v posledních třech letech největším čínským vývozcem autobusů v Latinské Americe, přičemž do dnešního dne dodala celkem 20 635 autobusů, což představuje 54 % veškerého čínského vývozu v tomto odvětví a potvrzuje přední pozici společnosti na kontinentu.

Přečtěte si také:  Scania představuje novou platformu pro bateriové elektrobusy

Pro obsluhu vozidel, které jsou již v Chile využívány, společnost Yutong vytvořila v partnerství sedm servisních stanic, které poskytují komplexní služby a také provozní školení. Kurzy řízení, údržby, konstrukce vozidel, nouzového zacházení a odstraňování problémů jsou poskytovány zejména pro autobusy na nové energie.

V roce 2017 zaznamenala společnost Yutong celkový prodej 67 568 velkých a středních autobusů, včetně 24 865 autobusů na nové energie. Stala se předním světovým výrobcem autobusů na nové energie s mezinárodním uznáním a úspěšně vstoupila na trhy ve Velké Británii, Francii, Chile, Bulharsku, Islandu a Macau v Číně.