toyota_mirai-olympijske_hry-pariz_2024- (2)

Toyota dodá olympiádě v Paříži v roce 2024 vodíkové Toyoty Mirai. Bude jich 500

Toyota oznámila, že pro Olympijské hry v Paříži v roce 2024 dodá 500 vozů Mirai poháněných palivovým článkem, které budou součástí oficiálního vozového parku OH. Využívat budou vodíkové palivo vyráběné z obnovitelných zdrojů, které dodá společnost Air Liquide, oficiální sponzor paliva pro olympijské a paralympijské hry v Paříži 2024.

„V roce 2018 Akio Toyoda oznámil, že Toyota Group prodělá zásadní obrat. Přemění se z klasického výrobce automobilů ve firmu poskytující služby mobility. Naším cílem v souladu s tímto novým směřováním je překračovat hranice odvětví budováním lepší společnosti na základě uhlíkové neutrality,“ uvedl Frank Marotte, předseda a CEO společnosti Toyota France.

Přečtěte si také:  CATL a Beijing Hyundai podepsaly strategickou dohodu o bateriích pro elektromobily

Toyota na cestě k dosažení uhlíkové neutrality prosazuje multi-technologický přístup k mobilitě prostřednictvím různorodé nabídky elektromobilů s bateriovým pohonem, elektromobilů s palivovými články, plně hybridních vozidel a plug-in hybridů. Díky tomu mohou zákazníci z nejrůznějších částí světa používat taková vozidla s nulovými nebo nízkými emisemi, která nejlépe odpovídají jejich konkrétním potřebám.

Toyota se jako celosvětový partner olympijských a paralympijských her snaží poskytovat řešení trvale udržitelné mobility, napomáhající rozvíjet inkluzivní společnost bez uhlíkové stopy.

Sedan Toyota Mirai poháněný vodíkovým palivovým článkem, spojující výhody elektrické mobility s bezkonkurenčně pohodlným používáním, autonomií a rychlým tankováním je podle Toyoty jednou z cest k tomu zbavit svět uhlíkových emisí.

Stoprocentně elektrifikovaná flotila osobních vozů

„Toyota se připravuje, že během her v Paříži 2024 ukáže svoji inovativní schopnost vyvíjet různorodá řešení mobility s vodíkovým pohonem. Ukázkou této cesty bude právě Mirai společně s dalšími produkty. S organizačním výborem her v Paříži 2024 máme společné ambice, a to co nejvíce snížit dopady her na životní prostředí prostřednictvím stoprocentně elektrifikované flotily osobních vozů,“ dodává Cédric Borremans, vedoucí divize olympijských a paralympijských her ze společnosti Toyota Motor Europe.

Přečtěte si také:  Projekt NEXTAEC: Přinese nová generace alkalických elektrolyzérů revoluci ve výrobě vodíku?

„Jedním z cílů, který jsme si pro Paříž 2024 stanovili, je uspořádat ukázkové a ekologicky zodpovědnější hry. Nesmírně nás těší, že v tomto směru nám pomůže Toyota, celosvětový partner her v Paříži 2024, která dodá vozy Mirai poháněné palivovým článkem, tvořící součást oficiálního vozového parku her. Děkujeme Toyotě za její nasazení a spolupráci,“ uvedl Tony Estanguet, prezident her v Paříži 2024.