tesco_kolin-nabijeci_stanice
Elektromobil (EV) NEWS

Tesco nabídne zákazníkům desítky dobíjecích stojanů pro elektromobily od ČEZ. První jsou v Kolíně

Maloobchodní řetězec Tesco umožní zákazníkům z řad řidičů elektromobilů rychlé doplnění energie při cestách napříč republikou. Díky spolupráci se Skupinou ČEZ vybaví vybraná parkoviště svých areálů jen v letošním roce přibližně 30 veřejnými dobíjecími stanicemi. První dvě stanice již nabízejí bezemisní elektřinu u prodejny Tesco ve středočeském Kolíně. Provozovatel největší a nejvýkonnější české sítě veřejných dobíječek chce i v lokalitách Tesco stavět ultrarychlé stojany a dobíjecí huby se třemi a více stanicemi, které zkracují dobu dobíjení i čekání na něj. Dobíjecí stanice u prodejen Tesco vzniknou i díky grantu z Operačního programu Doprava.

„Tesco ve svých aktivitách usiluje o spokojené zákazníky a zároveň zodpovědný přístup k životnímu prostředí. Usnadnění elektromobility je naším dalším krokem při snižování nepřímých emisí. Zákazníci si budou moci během nákupu v prodejnách Tesco jednoduše a rychle dobít svůj elektromobil. Po premiérových stojanech spuštěných v Kolíně bychom ve spolupráci s ČEZ rádi v dalších měsících takto vybavili desítky parkovišť u našich obchodů. Majitelé elektromobilů si u nás bez čekání dobijí svá auta a věřím, že řada z nich se také zařadí mezi naše spokojené zákazníky,“ uvedla Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco Stores ČR.

Přečtěte si také:   Místo nudy při nabíjení „elektrizující“ zážitky: Nové nabíjecí centrum Audi charging hub uprostřed Berlína

„V České republice průběžně rostou počty elektromobilů a ty disponují stále delšími dojezdy. Aby mohly bez omezení a velkých časových zdržení nabíjet baterie o vyšších kapacitách, musíme jim nabídnout dostatečně hustou a výkonnou síť dobíjecích stojanů. Pro českou elektromobilitu je proto důležité, že řady infrastrukturních partnerů rozšiřuje významný obchodní řetězec jako Tesco. Podobně jako na všech dalších místech v naší síti budeme i tady řidičům garantovat odběr skutečně bezemisní elektřiny, a to díky certifikaci jejího původu z obnovitelných zdrojů,“ řekl Tomáš Dzurilla, ředitel útvaru elektromobilita ČEZ.

tesco_kolin-nabijeci_stanice-detail

Během nákupu v prodejně Tesco může řidič díky stojanu o výkonu 50 kW doplnit většinu kapacity baterií svého auta zhruba za půlhodiny. Každá stanice nabízí dobíjecí konektory vhodné pro dobíjení všech značek a typů elektroaut. Zákazníci prodejen Tesco z řad řidičů elektromobilů platí za dobíjení u veřejných dobíjecích stojanů ČEZ v závislosti na typu stanice a rychlosti nabíjení, a to podle podmínek platného ceníku Smlouvy, ceník a OPSE | Futurego.cz Při zastavení k nabíjení se uživatel identifikuje pomocí zákaznické RFID karty nebo prostřednictvím aplikace FUTUR/E/GO, která spolu s webovým rozhraním (tzv. Driver portál) umožňuje pohodlnou správu jejich účtů. FUTUR/E/GO zefektivňuje dobíjení díky spárování mobilního telefonu s dobíjecí stanicí, umí vyhledat nejbližší dobíjecí místo včetně aktuální doby dojezdu a aktuální obsazenosti stojanů.

Přečtěte si také:   Dobíjecí stanice přibývají raketovým tempem. Za poslední dva roky se jejich počet zdvojnásobil

ČEZ si v rámci vize Čistá Energie Zítřka vytyčil do roku 2025 dosažení hranice 800 provozovaných stojanů pro dobíjení elektromobilů a znásobení jejich výkonu. Poptávku po zkrácení časů dobíjení chce uspokojovat výstavbou stanic pro ultrarychlé dobíjení i rozšiřováním počtu stojanů v tzv. hubech ve vytížených lokalitách u hlavních tahů a ve městech. Tato řešení výrazně zkracují dobu pro doplnění energie a šetří čas řidičů i při čekání na volný dobíjecí konektor. V následujících měsících postaví ve spolupráci s Tesco desítky nových dobíjecích stojanů napříč celou Českou republikou.