stellantis
Elektromobil (EV) Hybrid a PHEV NEWS

Skupina Ermenegildo Zegna spouští ve spolupráci se skupinou Stellantis program udržitelné mobility

Udržitelný rozvoj je základní vizí skupiny Zegna už od roku 1910, kdy byla společnost založena. Je to v souladu s vizionářským duchem jejího zakladatele Ermenegilda Zegny, který rozvíjel sociálně odpovědný přístup k místní komunitě, krajině a životnímu prostředí, a tento odkaz předal budoucím generacím.

Skupina Ermenegildo Zegna dnes tuto společenskou odpovědnost posiluje a ve spolupráci se skupinou Stellantis hodlá do roku 2025 nahradit všech 200 automobilů svého současného vozového parku ekologickými vozidly. V rámci své nové politiky ekologických vozů bude skupina Zegna do svého vozového parku zařazovat plug-in hybridy a 100% elektromobily s cílem snížit emise CO2 a znečištění ovzduší.

Přečtěte si také:   12 Renaultů obklopilo na dvě hodiny rychlodobíječky u dálnice D0. Bateriový systém s fotovoltaikou v zádech nápor ustál

„Kvalita našich výrobků musí jít ruku v ruce s respektem k přírodě. Zachování a ochrana životního prostředí je jednou ze základních hodnot společnosti Zegna již více než 110 let a my se jí i nadále pevně držíme. Jsem velmi hrdý na naše partnerství se skupinou Stellantis, která sdílí stejné hodnoty a stejnou vizi společného budování lepšího světa,“ řekl Gildo Zegna, generální ředitel Ermenegildo Zegna.

stellantis (1)

„Dnešní oznámení je dokonalým příkladem schopnosti skupiny Stellantis podpořit společnost Zegna na cestě k dosažení cíle nulových emisí pomocí nejmodernějších ekologických vozů. Environmentální, sociální a podnikové řízení je dnes základem každého odpovědného manažerského rozhodnutí a naším společným cílem je ukázat, že společnosti hrají v boji proti globálnímu oteplování důležitou roli,“ uvedl John Elkann, předseda představenstva společnosti Stellantis.

Přečtěte si také:   DPD se zavazuje do pěti let doručovat v Praze a Ostravě pouze bezemisně. V celé Evropě bude „zelených“ 200 měst

„Jsme rádi, že můžeme společně se skupinou Zegna přijít s nabídkou našich ekologických, bezpečných a cenově dostupných automobilů, která v současné době zahrnuje 30 plug-in hybridních a plně elektrických vozů. Zaměstnanci skupiny Stellantis neúnavně každodenně pracují na tom, aby zajistili klientům mobilitu díky široké nabídce vozů a aby snížili uhlíkovou stopu našich zákazníků B2B díky lehkým užitkovým vozům s nulovými emisemi, včetně modelů na vodíkový pohon. Stellantis má působnost, technologie a ambice překonat očekávání našich zákazníků a plně je uspokojit efektivními řešeními mobility,“ prohlásil Carlos Tavares, generální ředitel společnosti Stellantis.

Skupina Zegna v rámci podpory ekologických vozidel nainstaluje ve svých kancelářských budovách a provozech dobíjecí stanice a nabídne svým zaměstnancům smlouvy na pronájem hybridních a 100% elektrických automobilů za atraktivních podmínek včetně palivových a dobíjecích karet. Zaměstnanci budou mít rovněž možnost absolvovat testovací jízdy elektromobilem a získat tipy v oblasti ekologické jízdy a spotřeby paliva.