stellantis

Skupina Ermenegildo Zegna spouští ve spolupráci se skupinou Stellantis program udržitelné mobility

Udržitelný rozvoj je základní vizí skupiny Zegna už od roku 1910, kdy byla společnost založena. Je to v souladu s vizionářským duchem jejího zakladatele Ermenegilda Zegny, který rozvíjel sociálně odpovědný přístup k místní komunitě, krajině a životnímu prostředí, a tento odkaz předal budoucím generacím.

Skupina Ermenegildo Zegna dnes tuto společenskou odpovědnost posiluje a ve spolupráci se skupinou Stellantis hodlá do roku 2025 nahradit všech 200 automobilů svého současného vozového parku ekologickými vozidly. V rámci své nové politiky ekologických vozů bude skupina Zegna do svého vozového parku zařazovat plug-in hybridy a 100% elektromobily s cílem snížit emise CO2 a znečištění ovzduší.

Přečtěte si také:  Registrace elektromobilů v ČR vzrostly letos o 45 %, rozvoj veřejné dobíjecí infrastruktury s nimi drží krok

„Kvalita našich výrobků musí jít ruku v ruce s respektem k přírodě. Zachování a ochrana životního prostředí je jednou ze základních hodnot společnosti Zegna již více než 110 let a my se jí i nadále pevně držíme. Jsem velmi hrdý na naše partnerství se skupinou Stellantis, která sdílí stejné hodnoty a stejnou vizi společného budování lepšího světa,“ řekl Gildo Zegna, generální ředitel Ermenegildo Zegna.

stellantis (1)

„Dnešní oznámení je dokonalým příkladem schopnosti skupiny Stellantis podpořit společnost Zegna na cestě k dosažení cíle nulových emisí pomocí nejmodernějších ekologických vozů. Environmentální, sociální a podnikové řízení je dnes základem každého odpovědného manažerského rozhodnutí a naším společným cílem je ukázat, že společnosti hrají v boji proti globálnímu oteplování důležitou roli,“ uvedl John Elkann, předseda představenstva společnosti Stellantis.

Přečtěte si také:  Nissan urychluje přechod na plně elektrický pohon. Představí nové elektromobily

„Jsme rádi, že můžeme společně se skupinou Zegna přijít s nabídkou našich ekologických, bezpečných a cenově dostupných automobilů, která v současné době zahrnuje 30 plug-in hybridních a plně elektrických vozů. Zaměstnanci skupiny Stellantis neúnavně každodenně pracují na tom, aby zajistili klientům mobilitu díky široké nabídce vozů a aby snížili uhlíkovou stopu našich zákazníků B2B díky lehkým užitkovým vozům s nulovými emisemi, včetně modelů na vodíkový pohon. Stellantis má působnost, technologie a ambice překonat očekávání našich zákazníků a plně je uspokojit efektivními řešeními mobility,“ prohlásil Carlos Tavares, generální ředitel společnosti Stellantis.

Skupina Zegna v rámci podpory ekologických vozidel nainstaluje ve svých kancelářských budovách a provozech dobíjecí stanice a nabídne svým zaměstnancům smlouvy na pronájem hybridních a 100% elektrických automobilů za atraktivních podmínek včetně palivových a dobíjecích karet. Zaměstnanci budou mít rovněž možnost absolvovat testovací jízdy elektromobilem a získat tipy v oblasti ekologické jízdy a spotřeby paliva.