Shell nainstaluje na svých čerpacích stanicích rychlodobíjecí stanice

Společnost Shell podepsala dohodu s provozovatelem nabíjecích stanic IONITY s cílem vybudovat síť vysoce výkonných nabíječek pro elektromobily v deseti evropských zemích včetně České republiky. Na začátku vzniknou rychlonabíjecí místa u 80 největších čerpacích stanic podél hlavních dálničních tahů. Zákazníci si tak budou moci poprvé dopřát jistotu jízdního dosahu i na dlouhých trasách.

U budoucí generace moderních elektromobilů zvládnou tyto rychlonabíječky doplnit energii v akumulátorech v průměru za pět až osm minut, což je třikrát rychleji, než co dokážou nejvýkonnější stanice v současnosti.

IONITY je joint venture společností BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group včetně Audi a Porsche, které vzniklo s cílem vystavět síť 350kW nabíjecích stanic podél všech důležitých dálničních tras v Evropě.

„Zákazníci chtějí se svými elektromobily jezdit i na dlouhých trasách a mít přitom jistotu, že budou mít k dispozici spolehlivá nabíjecí místa se snadnou obsluhou a hlavně rychlým procesem nabití akumulátorů,“ říká István Kapitány, výkonný viceprezident společnosti Shell pro retail. „Očekáváme rapidní nárůst zájmu o nabíjení elektromobilů na evropských dálnicích. Protože zákazníci budou upřednostňovat rychlonabíječky, již nyní jsme se stali jedním z hlavních partnerů sdružení IONITY a zákazníkům zajistíme přístup k nejrychlejším nabíjecím stanicím v deseti zemích Evropy.“ Dohoda je součástí globální snahy společnosti Shell zpřístupnit zákazníkům širší nabídku čistších zdrojů energie. Jedná se například o nedávnou smlouvu o odkupu společnosti New Motion, provozovatele jedné z největších evropských sítí nabíjecích stanic, nebo zavedení rychlonabíječek Shell Recharge na vybraných čerpacích stanicích Shell ve Velké Británii. Díky těmto aktivitám Shell stále stupňuje svoji snahu zajistit zákazníkům spolehlivý způsob, jak nabít akumulátory jejich elektrických vozidel, ať už doma, v práci nebo na cestách.

Přečtěte si také:  Nabíjecí stanice pro elektromobily a jejich bezpečná instalace

Společnost Shell je přesvědčena, že s rozvojem sítě nabíjecích stanic se pro koupi elektromobilu rozhodne více zákazníků. Podmínkou je, aby tyto stanice byly dobře dostupné a spolehlivé.

Nabíjecí stanice jsou ovšem jen jedním z řešení, jak Shell může svým 30 milionům koncových zákazníků, které denně obslouží, zajistit čistší energii. Dalšími možnostmi jsou zlepšení účinnosti tradičních paliv a podpora výzkumu nízkoemisních paliv, jakými jsou vodík, biopaliva a zemní plyn.

„IONITY a Shell mají společný cíl: zajistit Evropanům pohodlné cestování elektromobilem na dlouhé vzdálenosti, a to prostřednictvím rychlé a spolehlivě fungující infrastruktury,“ řekl výkonný šéf sdružení IONITY Dr. Michael Hajesch. „Shell do tohoto projektu přináší svoji dlouhou zkušenost s prodejem koncovým zákazníkům, my dodáváme nejpokrokovější technologii pro rychlé nabíjení. To výrazně přispěje ke spokojenosti uživatelů elektrických vozidel.“