Scania hlásí 40% nárůst prodeje vozidel s pohonem na alternativní paliva a hybridů

Společnost Scania zaznamenala výrazný nárůst poptávky po vozidlech šetrných k životnímu prostředí. Stoupající prodeje odráží velký zájem nejen po produktech, ale i službách.

Společnost Scania prodala v roce 2016 téměř 5 000 hybridů a vozidel využívajících alternativní paliva. Proti předchozímu kalendářnímu roku je to nárůst o 40 %. Právě na udržitelnou přepravu klade Scania velký důraz.

„Poptávka po vozidlech, která podporují přechod k udržitelné přepravě, roste a tak je přirozeně velká i poptávka po službách, které pomáhají majitelům vozových parků ve snižování spotřeby paliva a tím také emisí oxidu dusíku a celkových finančních nákladů. To je důkazem, že udržitelná přeprava má pozitivní dopad na ziskovost,“ říká Henrik Henriksson, prezident a generální ředitel společnosti Scania.

V roce 2016 bylo společností Scania proškoleno téměř 40 000 řidičů. Naučili se jak jezdit s ještě nižší spotřebou paliva. Jedná se o meziroční nárůst o 30 %.

Ecolution by Scania je další oblastí, která prokázala významný růst. Tuto komplexní službu, která v průměru ušetří 12% paliva a emisí CO2, využilo v roce 2016 přes 2 700 zákazníků – což je nárůst o vice než 37 % v porovnání s předchozím rokem.

Společnost Scania již přes 25 let nabízí rovněž řešení v oblasti biopaliv a v současnosti nabízí nejširší škálu motorů na alternativní paliva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *