Scania získala ocenění Green Truck Award 2017

Toto prestižní hodnocení udělily nové generaci kamionu Scania R 450 Highline časopisy VerkehrsRundshau a Trucker.

Ocenění získala R 450 díky nejnižší spotřebě v porovnávacím silničním testu časopisů VerkehrsRundshau a Trucker. Výsledná hodnota mluví za vše – průměrná spotřeba byla 23.7 litrů na 100 km.

„Udržitelnost, ať už prostřednictvím alternativních paliv nebo díky nízké spotřebě dieselových motorů, je klíčová nejen pro Scanii, ale také zákazníky,“ říká Perer Hornig, generální ředitel Scania pro Německo a Rakousko. „Díky nákladům vynaloženým na snížení spotřeby zároveň redukujeme také emise CO2. Takže udržitelnost a ziskovost jdou ruku v ruce.”

Udržitelná přeprava je zisková

V testu časopisů VerkehrsRundshau a Trucker se Scania utkala s dalšími třemi konkurenty. Všechny soupravy byly naloženy na celkovou hmotnost 40 tun.„Švédský výrobce prokázal, že je schopný u řidičů obhájit svou hodnotu,“ stálo po testu v hodnocení časopisů. „Z hlediska ziskovosti Scania R 450 nemůže být překonána. Není proto divu, že koruna pro vítěze letos putuje do Švédska.“

Scania představila novou generaci nákladních vozidel na podzim roku 2016 a od té doby předstihla konkurenci v mnoha srovnávacích testech.