test-2021-hybrid-ford-kuga-hev-9

Půjčka na auto nemusí být drahá. Stačí dodržet pár rad

Vhodný úvěr je nutné vybírat nejen podle podmínek banky, ale také podle svých možností. Je tedy třeba zohlednit několik parametrů, aby se půjčka neprodražila.

Půjčka přesně na míru

Dříve byla cesta od žádosti o půjčku až k jejímu zdárnému vyřízení velice zdlouhavá. Dnes je vše urychleno zejména díky internetu. Klient si jednoduše najde podmínky konkrétních poskytovatelů a pak si v pohodlí domova vybere to pravé podle svých možností i podle podmínek, které jsou mu nabídnuty.

Půjčka na auto tedy může být vyřízená během několika dnů od schválení žádosti. Pokud se jedná o menší úvěr, je možné mít finanční prostředky už do několika minut.

Podmínky se pochopitelně liší podle toho, na jak dlouho a kolik si chcete půjčit. Jak auto půjčka, tak i půjčka na jiný dopravní prostředek se dá snadno porovnat na vhodných webových stránkách. Úvěr si tedy můžete vzít i na motorku.

Jak na srovnání půjček na motorku?

Docela jednoduše. Žádané paramenty zadáte do online kalkulačky, a tak vám porovná dostupné půjčky. Pak si stačí jen vybrat. Ve srovnávačích půjček jsou převážně bankovní instituce. U některých nebankovních poskytovatelů totiž není dostatečná záruka solidnosti. A to i přesto, že mohou být na první pohled velice výhodné. Ve výsledku se ale půjčka může docela prodražit.

Nejvýhodnější půjčka

Půjčku vybírejte podle několika hledisek. Je jasné, že první, co bude každého klienta zajímat, bude výše úrokové sazby a výše splátek.

Přečtěte si také:  Elektroautům ulevuje garážování. Ale pozor na nebezpečné nabíjení

Nejsou to ale jediná kritéria, která vám mohou pomoci ve výběru. Důležité je i RPSN (roční procentní sazba nákladů). Tento údaj vám prozradí (kromě úroku) i veškeré poplatky, které budou s půjčkou spojené. Je tedy jasné, že čím nižší RPSN bude, tím je úvěr výhodnější.

Je také zapotřebí připravit se na možnost, že úvěr nebude schválen. Poskytovatel tedy prověří bonitu budoucího klienta a pak se rozhodne, jestli s ním smlouvu uzavře. Tento krok je nezbytný a je přímo dán zákonem. Pokud by ho banka ignorovala, hrozí jí až několika miliónová pokuta.