test-2020-lexus-ux-250h-1

Co je pojištění auta? A musí ho mít každý?

Každé motorové vozidlo musí mít uzavřené povinné ručení. Týká se to tedy nejen pojištění auta, ale například i motorky. Vhodným doplňkem je havarijní pojištění.

Výhodné pojištění auta podle jasných parametrů

V okamžiku, kdy si pořídíte motorové vozidlo, stává se pro vás povinností uzavřít povinné ručení. Týká se to všech vozidel, která jsou v evidenci registru. A to nejen těch, která jsou provozována. Povinnost pojištění vozidla se týká i odstavených motorových vozidel. Toto zákonem povinné pojištění vozidla má za úkol pokrýt škody na majetku i zdraví třetích osob.

Vybírat můžete podle limitu pojistného plnění. Přesto, že by se mohly zdát tyto limity přehnaně vysoké, není tomu tak. Zejména u škod na zdraví se mohou vymáhané částky vyšplhat velice vysoko.

Nejvýhodnější povinné ručení si vyberete snadno a rychle online v kalkulačce povinného ručení.

Havarijní pojištění auta vás může zbavit problémů

Kalkulačka online zahrnuje také havarijní pojištění. To sice není ze zákona povinné, ale v mnoha případech se opravdu může vyplatit. V dnešním rychlém a hustém provozu může snadno dojít k některé nečekané a nepříjemné situaci.

Havarijní pojištění tedy zahrnuje všechna rizika, která jsou spojená s havárií, odcizením, vandalismem a živelní pohromou. Havarijní pojištění chrání váš majetek.

Jak povinné ručení, tak i havarijní pojištění auta je možné uzavřít online. Není tedy nutné chodit na pobočku a docela postačí vyplnit základní údaje o vozidle a během chvíle získáte přehled o nabídkách prověřených pojišťoven. Tímto způsobem se dá ušetřit dokonce až 70 % z ceny.

Přečtěte si také:  Více než 110 ultrarychlých stojanů a zdvojnásobení lokalit s ultrafasty, slibuje ČEZ pro rok 2024

Další výhodou je rychlost vyřízení. Po uzavření smlouvy obdržíte veškeré dokumenty na email, včetně zelené karty. A to nejpozději so patnácti minut.

U havarijního pojištění je limitem plnění pojistná částka. Ta je stanovena podle aktuální hodnoty pojištěného vozidla. Tento údaj by tedy měl být v souladu se skutečností. Jinak by mohlo dojít k nepříjemnostem při plnění pojistné události. A to jak v případě podpojištění, tak i v případě, že hodnotu svého vozu navýšíte.