innogy-ebox- (2)

Nové dobíjecí stanice eBox od innogy eMobility Solutions jsou „chytré“

Mezinárodní veletrh E-world v Essenu se stal místem premiéry nové generace dobíječek od innogy eMobility Solutions. Nová řada chytrých dobíječek eBox nabídne uživatelsky jednoduché, bezpečné a rychlé dobíjení s výkonem až 22 kW střídavým proudem v úsporném modulárním designu. Na trh bude novinka uvedena letos v dubnu.

„Tím, že jsme se zaměřili výhradně na inteligentní dobíjení, znovu potvrzujeme příslušnost k předním poskytovatelům dobíjecích technologií. Při vývoji novinky jsme se zaměřili na tři hlavní kritéria: intuitivní ovládání, maximální inteligenci a celkovou bezpečnost a spolehlivost. Modulární design navíc umožňuje nákladově efektivní instalaci a snadnou aktualizaci hardwarových i softwarových komponent,“ říká Martin Herrmann, obchodní ředitel innogy SE.

Novinka je doslova nabitá moderními technologiemi, která z eBoxu dělá inteligentního pomocníka. Dobíječka se automaticky aktivuje a rozsvítí, když se k ní uživatel přiblíží a komunikuje s ním prostřednictvím barevných LED signálů, lze ji také dálkově ovládat přes mobil.

Kromě pevného síťového připojení podporuje také Wi-Fi, Bluetooth či připojení přes mobilní sítě. Umí měřit odebrané kWh a umožňuje širokou škálu autorizačních a platebních metod. Při vývoji byl také kladen velký důraz na bezpečnost, samozřejmostí je proto šifrování.

Nový eBox od innogy bude dodáván ve třech variantách: s jednoduchým LEDkroužkem, podsvícenými ikonami nebo s pětipalcovým dotykovým displejem. Všechny však spojuje intuitivní ovládání s jasně zobrazeným aktuálním statusem dobíjení. Instalace eBoxu je možná na zeď nebo do stojanu.