Continental-Extreme-E-zavod- (3)

Continental se stává zakládajícím partnerem seriálu závodů terénních elektromobilů s názvem Extreme E

Continental se stává sponzorem seriálu závodů terénních elektromobilů s názvem Extreme E. S elektrickými SUV a technologií pneumatik od společnosti Continental oslovuje nový seriál účastníky z nejvzdálenějších koutů světa. Společnost Formula E Holdings Ltd., která je organizátorem seriálu, očekává, že úvodní sezóny, jejíž zahájení je plánováno přesně za dva roky, se zúčastní dvanáct týmů. Testování prototypů má začít v dubnu roku 2019 a společnost Continental bude nejdříve zakládajícím partnerem závodů Extreme E a od roku 2021 se pak stane prémiovým partnerem.

Výrobce pneumatik zajistí perfektní přilnavost kol k povrchu, ať už v Himálajích, na pobřeží Indického oceánu, v Arktidě, napříč pouští nebo v tropech. Seriál závodů zdůrazní v místech jejich konání výzvy, s nimiž se členové daného ekosystému v současné době potýkají.

„Z partnerství v rámci závodů Extreme E jsme zkrátka a jednoduše naprosto nadšeni,“ uvedl Nikolai Setzer, člen představenstva společnosti Continental AG pověřený vedením divize pneumatik a firemních nákupů. „Tento zcela nový formát motoristického sportu skýtá příležitost předvést, jak naše vysoce výkonné pneumatiky uspějí v extrémních podmínkách. Řidiči budou mít v tomto dobrodružném seriálu terénních závodů možnost okusit spojení výkonu a bezpečnosti, a to na jakémkoli povrchu. Významným aspektem tohoto seriálu bude zvýšení povědomí veřejnosti o současných i budoucích výzvách, jako jsou změny klimatu, zodpovědný přístup k našemu životnímu prostředí a ochrana důležitých ekosystémů. Udržitelnost je jedním z klíčových bodů naší firemní filozofie a dokonale koresponduje i s cíli závodů Extreme E.“ Technologická společnost vybaví všechny závodní vozy pneumatikami vhodnými pro konkrétní terén.

Přečtěte si také:  Top 5 nejprodávanějších ojetých elektroaut online v roce 2024. V žebříčku chybí Tesla, Škoda i BMW!

Zakladatel formule E a nově jmenovaný předseda Alejandro Agag dodává: „Odjakživa jsem byl fascinován pokrokem technologie elektromobilů a vlivem, jímž řešení v podobě čisté mobility podporuje snahy o zastavení globálních klimatických změn. Pevně ​​věřím, že závody Extreme E mohou pomoci k rychlejšímu dosažení udržitelnějšího světa a že máme k dispozici ideální tým k realizaci této ambice. Gil de Ferran je vůdčí osobností motoristického sportu a s ohledem na Davida Mayer de Rothschilda a Fishera Stevense lze říci, že závody Extreme E zaujaly dvě nejlepší osobnosti ve svých oborech. Stejně tak přivítání Continental Tires jako zakládajícího partnera a CBMM Niobium jako dodavatele niobu představuje pro Extreme E obrovskou posilu a dokazuje silný obchodní zájem o tento udržitelný sportovní a zábavní koncept.“