Toyota_bZ4X

Nová elektrická Toyota bZ4X je připravena k uvedení na evropské trhy

Toyota bZ4X je vůz postavený na nové platformě eTNGA pro elektromobily s bateriovým pohonem a je prvním z řady nových modelů s označením bZ, tedy Beyond Zero – za nulovou hranicí emisí. Nabízí výrazný design, velký vnitřní prostor a schopnosti pravověrného SUV. Nyní jsou k dispozici i oficiální homologované údaje dle WLTP cyklu, které udávají dojezd až 516 km.

Vozidlo efektivně využívá elektrický pohon a systém hospodaření s energiemi, což dokládají oficiální homologované údaje WLTP. Podle nich dojezd u provedení s pohonem předních kol činí až 516 km na jedno nabití, čemuž odpovídá spotřeba energie 14,3 kWh/100 km, resp. 7,0 km/kWh. Pro bZ4X s pohonem všech kol činí oficiální dojezd až 470 km při spotřebě 15,8 kWh/100 km, tedy 6,3 km/kWh.

Tyto jízdní schopnosti garantuje akumulátor bZ4X o kapacitě 71,4 kWh, při jehož vývoji značka uplatnila čtvrt století zkušeností s vývojem technologií pro elektrifikovaná vozidla. Kvalita akumulátoru se navíc opírá o volitelný „program prodloužené péče“, který majitelům dává záruku, že po 10 letech používání (s limitem jeden milion kilometrů) bude zachována kapacita baterie na úrovni 70 %.

https://auto-mania.cz/toyotu-bz4x-si-uz-muzete-objednat-koupite-ji-on-line/

Toyota bZ4X rovněž premiérově uvádí nový systém pohonu všech kol, jenž využívá samostatné elektromotory pro přední a zadní nápravu, a propůjčuje tak vozu mimořádné jízdní schopnosti.

První vozy by k zákazníkům měly dorazit v létě letošního roku. K dispozici je již i český ceník a zákaznici si mohou svůj vůz již rezervovat prostřednictvím online formuláře na webu toyota.cz