bmw-i3

BMW i3: Čistě elektrické BMW řady 3 se představuje

BMW Group pokračuje v rozšiřování svého portfolia čistě elektricky poháněných vozů. Nejnovějším přírůstkem je elektrická verze BMW řady 3, která vstoupí na čínský trh v květnu 2022. BMW i3 eDrive35L je dokonale navrženo pro specifické požadavky čínských zákazníků. Vychází z velmi úspěšného BMW řady 3, které bylo v roce 2021 v Číně nejprodávanějším prémiovým vozem své velikosti.

BMW i3 eDrive35L s o 11 cm prodlouženým rozvorem oproti standardnímu provedení BMW řady 3 kombinuje prémiový komfort při pobytu na zadních sedadlech s lokálně bezemisní jízdou. Současně tento čistě elektrický čtyřdveřový sedan nabízí sportovní jízdní dynamiku, komfort při cestách na dlouhé vzdálenosti a široké možnosti individualizace, jimiž je BMW řady 3 po celém světě proslulé. Vysoká úroveň kvality zpracování, nabídka služeb a dlouhá životnost jsou rovněž důležitými vlastnostmi nového BMW i3 eDrive35L, které z něj činí v segmentu kompaktních vozů unikátní nabídku.

Přečtěte si také:  Nové kombi Opel Astra Sports Tourer Electric vyjíždí na první trh

BMW i3 eDrive35L je vybaveno nejnovějšími komponenty 5. generace elektrického systému pohonu BMW eDrive, které jsou již známé z BMW iX3, BMW i4 a BMW iX. Premiéru v řadě 3 v tomto voze slaví BMW Operační systém 8 a s ním související široká škála nejmodernějších digitálních funkcí a služeb, jako například 5G konektivita a Digitální klíč.

Pečlivé naladění podvozku a regulačních systémů BMW i3 eDrive35L na podmínky čínských silnic provedla výzkumná a vývojová divize společnosti BMW Brilliance Automotive Ltd. v Šen-jangu, která také přizpůsobila některé další komponenty specifickým požadavkům čínského trhu.

Stejně jako u všech elektrických modelů BMW v Číně, mají i v tomto případě zákazníci bezplatný přístup k více než 98 % veřejné nabíjecí infrastruktury nabíjecích míst od stovek provozovatelů. K přístupu je nutná pouze jednoduchá jednorázová registrace u BMW Charging.

Přečtěte si také:  „Naši uhlíkovou stopu snižujeme efektivitou přepravy“, vysvětluje ředitel Rabenu. Co má a nemá v logistice smysl měnit?

BMW i3 eDrive35L se bude pro čínský trh vyrábět výhradně v továrně BMW Brilliance Automotive Ltd. v Lydii v Šen-jangu. S BMW i3 eDrive35L nyní portfolio čistě elektrických vozů BMW Group zahrnuje šest modelů. Cílem BMW Group je, aby do roku 2030 tvořily vozy s elektrickým pohonem 50 % jeho celosvětových prodejů.