bmw-i3
Elektromobil (EV) NEWS

BMW i3: Čistě elektrické BMW řady 3 se představuje

BMW Group pokračuje v rozšiřování svého portfolia čistě elektricky poháněných vozů. Nejnovějším přírůstkem je elektrická verze BMW řady 3, která vstoupí na čínský trh v květnu 2022. BMW i3 eDrive35L je dokonale navrženo pro specifické požadavky čínských zákazníků. Vychází z velmi úspěšného BMW řady 3, které bylo v roce 2021 v Číně nejprodávanějším prémiovým vozem své velikosti.

BMW i3 eDrive35L s o 11 cm prodlouženým rozvorem oproti standardnímu provedení BMW řady 3 kombinuje prémiový komfort při pobytu na zadních sedadlech s lokálně bezemisní jízdou. Současně tento čistě elektrický čtyřdveřový sedan nabízí sportovní jízdní dynamiku, komfort při cestách na dlouhé vzdálenosti a široké možnosti individualizace, jimiž je BMW řady 3 po celém světě proslulé. Vysoká úroveň kvality zpracování, nabídka služeb a dlouhá životnost jsou rovněž důležitými vlastnostmi nového BMW i3 eDrive35L, které z něj činí v segmentu kompaktních vozů unikátní nabídku.

Přečtěte si také:   Výrobce elektromobilů Rivian vstupuje na americkou burzu. Prostřednictvím IPO chce získat 8,4 miliardy dolarů

BMW i3 eDrive35L je vybaveno nejnovějšími komponenty 5. generace elektrického systému pohonu BMW eDrive, které jsou již známé z BMW iX3, BMW i4 a BMW iX. Premiéru v řadě 3 v tomto voze slaví BMW Operační systém 8 a s ním související široká škála nejmodernějších digitálních funkcí a služeb, jako například 5G konektivita a Digitální klíč.

Pečlivé naladění podvozku a regulačních systémů BMW i3 eDrive35L na podmínky čínských silnic provedla výzkumná a vývojová divize společnosti BMW Brilliance Automotive Ltd. v Šen-jangu, která také přizpůsobila některé další komponenty specifickým požadavkům čínského trhu.

Stejně jako u všech elektrických modelů BMW v Číně, mají i v tomto případě zákazníci bezplatný přístup k více než 98 % veřejné nabíjecí infrastruktury nabíjecích míst od stovek provozovatelů. K přístupu je nutná pouze jednoduchá jednorázová registrace u BMW Charging.

Přečtěte si také:   Test Kia Sportage 1.6 T-GDI HEV 4×4 | hybridní verze (2022)

BMW i3 eDrive35L se bude pro čínský trh vyrábět výhradně v továrně BMW Brilliance Automotive Ltd. v Lydii v Šen-jangu. S BMW i3 eDrive35L nyní portfolio čistě elektrických vozů BMW Group zahrnuje šest modelů. Cílem BMW Group je, aby do roku 2030 tvořily vozy s elektrickým pohonem 50 % jeho celosvětových prodejů.