Elektromobil (EV) NEWS

Mattias Ekström se stal vysokonapěťovým ambasadorem značky CUPRA

Značka CUPRA získala do svých služeb Mattiase Ekströma jako nového e-ambasadora, s jehož pomocí bude pokračovat v utváření budoucnosti motoristického sportu. Švédský závodní jezdec povede v týmu strategii závodních elektromobilů CUPRA. Ekström bude navíc řídit závodní vůz CUPRA e-Racer jako oficiální jezdec.

Aliance značky výjimečných automobilů a švédského jezdce ztělesňuje ducha inovací v motoristickém sportu. Zatímco CUPRA razí novou cestu ve světě okruhových závodů s historicky prvním elektricky poháněným závodním cestovním vozem, CUPRA e-Racer, Ekström dosáhl mnoha úspěchů v různých disciplínách motoristického sportu, například v mistrovství světa FIA v rallycrossu, jehož se účastní s vlastním týmem.

Blízký vztah obou stran k závodním okruhům umožní nyní přinášet další inovace do světa závodních vozů. Ekström bude představen jako ambasador značky CUPRA v její expozici na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.

Závodní průkopník

Mattias Ekström (Švédsko, nar. 1978) je mistrem světa FIA v rallycrossu, dvojnásobným mistrem DTM a trojnásobným vítězem vyřazovacích závodů Race of Champions. Již více než 25 let se účastní různých okruhových závodů cestovních vozů, automobilových soutěží, rallycrossu a závodů motokár. Ekström je právem považován za jednoho z nejvíce všestranných jezdců na světě.

Značka CUPRA si je dobře vědoma toho, že budoucnost okruhových závodů bude spojena s používáním alternativních pohonů. Inženýři značky proto budou spolupracovat s Mattiasem Ekströmem při testování závodního elektromobilu CUPRA e-Racer i na vývoji budoucích závodních vozů s elektrickým pohonem: „Spojení se značkou CUPRA je pro mě přirozeným krokem. Po dosavadním průběhu mé kariéry ve světě motoristického sportu, během níž jsem se setkal se všemi druhy spalovacích motorů, jsem se rozhodl pro přechod k závodům elektromobilů se značkou CUPRA, která je průkopníkem tohoto segmentu od jeho založení,“ řekl nový e-ambasador značky CUPRA.

Přečtěte si také:   Elektromobily jsou v Evropě konkurenceschopnější než kdy jindy, Česko ale patří mezi nejdražší země

Připojení k budoucnosti

Závodní vůz CUPRA e-Racer je první ukázkou potenciálu značky CUPRA v závodech elektromobilů i jejího technického know-how. „Elektrický pohon bude jádrem závodní strategie značky CUPRA. Využijeme Mattiasovy závodní zkušenosti a inovační dovednosti, abychom vytvořili novou budoucnost globálního motoristického sportu a fanouškům nabídli nové zážitky,“ uvedl Antonino Labate, ředitel pro strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti.

Značka CUPRA loni představila první závodní cestovní vůz se 100% elektrickým pohonem. CUPRA e-Racer je čistokrevným závodním vozem s trvalým výkonem 300 kW a špičkovým výkonem až 500 kW (680 k). Dosahuje nejvyšší rychlosti 270 km/h, z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých 3,2 sekundy a z 0 na 200 km/h za 8,2 sekundy.

CUPRA navíc představila na letošním autosalonu v Ženevě svůj první model z vlastního vývoje, CUPRA Formentor. Vyspělá konstrukce koncepčního vozu posouvá značku do budoucnosti. Externě nabíjitelný hybridní pohon splňuje současné požadavky na vysoké výkony v kombinaci s mimořádnou hospodárností. Formentor bude uveden na trh v roce 2020 a zahájí elektrifikaci značky v oblasti sériově vyráběných vozů.

Nedávno zveřejnila CUPRA první pohled na svou vizi budoucnosti v podobě exkluzivního koncepčního elektromobilu. Vysokovýkonný automobil snoubí siluetu čtyřdveřového crossoveru s robustností SUV a elegancí sportovního kupé.

Koncepční vůz CUPRA a závodní cestovní elektromobil CUPRA e-Racer budou vystaveny v expozici značky CUPRA na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.