Lexus RX450h

Lexus prodal v Evropě už čtvrt milionu hybridních SUV

Evropské prodeje hybridních SUV značky Lexus překročily milník čtvrt milionu vozů. Uváděný součet, evidovaný koncem února 2020, představuje celkové prodeje od uvedení celosvětově prvního luxusního vozu s hybridním pohonem, modelu RX 400h z roku 2005.

Lexus v roce 1998 sehrál roli průkopníka, když přišel s koncepcí luxusního SUV v podobě originálního modelu RX. V návaznosti na tuto průlomovou inovaci pak značka postupně uváděla nové modely a neustále vylepšovala vlastnosti technologie hybridního pohonu, představující špičku na trhu.

Roční prodeje postupně narůstaly díky stále širšímu výběru vozidel a rostoucí poptávce zákazníků po elektrifikovaných pohonech s mimořádně nízkou spotřebou.

Velké luxusní SUV s označením RX jako nejdéle prodávaný model reprezentuje přes polovinu z úhrnného počtu zatím prodaných hybridních vozů (127 203 kusů). Atraktivitu RX čtvrté generace ještě zvyšuje sedmimístné provedení s označením RX L.

Pro středně velký model NX, prodávaný od roku 2014, se v hybridní variantě doposud rozhodlo 101 137 zákazníků. Nejnovější přírůstek do modelové nabídky, kompaktní crossover UX, se od příchodu na trh v roce 2019 těší poptávce s úhrnnými prodeji 22 171 kusů.

Lexus RX450h_54