KIA_IONiTY_1

Kia, Hyundai a LG Chem spouštějí celosvětovou soutěž o investice do start-upů zaměřených na elektromobily a baterie

Na pozadí rostoucí poptávky po elektromobilech se firmy Kia Motors Corporation, Hyundai Motor Company a LG Chem rozhodly společně financovat celosvětovou soutěž „EV & Battery Challenge“ (dále jen „EVBC“) s cílem identifikovat až 10 start-upů zaměřených na elektromobily a baterie, které budou mít možnost získat investice a podporu ve formě spolupráce. Soutěž bude spravovat a koordinovat mezinárodní organizace New Energy Nexus zaměřená na podporu start-upů.

Jelikož se automobilový průmysl stále intenzivněji soustředí na vývoj ekologičtějších vozidel, zejména pak elektromobilů, čelíme historicky rekordní poptávce po maximálně výkonných a efektivních bateriích. Značky Kia a Hyundai si vydobyly důležité postavení na globálním trhu prostřednictvím uceleného portfolia vlastních elektromobilů. Společnost Hyundai Motor Group plánuje do roku 2025 uvést na trh celkem 44 ekologických modelů, z toho 23 elektromobilů.

Vybrané start-upy získají příležitost úzce spolupracovat s firmami Kia, Hyundai a LG Chem na vývoji ověřovacích projektů s využitím technického know-how, zdrojů a laboratoří uvedených sponzorů. Celosvětová soutěž je pro start-upy příležitostí předvést vlastní pokrokové technologie a jedinečné obchodní modely. Trojice sponzorů by ráda prostřednictvím EVBC identifikovala a zajistila klíčové technologické schopnosti, které zákazníkům přinesou vyšší přidanou hodnotu.

K účasti ve zmiňované soutěži jsou zvány především ty start-upy, které disponují pracovními prototypy a vyvíjejí technologie se zaměřením na nabíjení elektromobilů a správu vozových parků, výkonovou elektroniku a komponenty, služby personalizace a systémy energetického managementu baterií, bateriové systémy nebo materiály, recyklaci a výrobu baterií. Přihlášky lze podávat prostřednictvím stránek www.evbatterychallenge.com od 22. června do 28. srpna 2020.

Uchazeči, kteří úspěšně projdou prvním kolem hodnocení komerční proveditelnosti a technologií, budou moci v říjnu absolvovat virtuální pohovory. Finalisté se poté v listopadu zúčastní dvoudenního workshopu v prostorách Hyundai CRADLE Silicon Valley, americkém centru přirozených inovací skupiny HMG. Právě tam budou Kia, Hyundai a LG Chem ověřovat inovativní technologie uchazečů.

„Rozšiřujeme naši spolupráci se start-upy, které disponují slibnými a pokrokovými nápady. Těšíme se na budoucí spolupráci s různými start-upy, zaměřenou na inovace příští generace baterií pro celosvětový trh s elektromobily, a to prostřednictvím společného programu s firmou LG Chem, která se chlubí bateriovými technologiemi světové třídy,“ uvedl Joungčo Či, prezident a ředitel pro inovace ze skupiny Hyundai Motor Group.

„LG Chem nepolevuje ve svém úsilí stát na špici vývoje bateriových technologií na základě přirozených inovací,“ uvedl Mjung-Hwan Kim, ředitel pro výrobu a zásobování a šéf centra výzkumu baterií v rámci Energy Solution Company firmy LG Chem. „Ve spolupráci s firmami Kia a Hyundai budeme podporovat potenciální start-upy a rozšiřovat naše schopnosti v odvětví elektromobilů.“

„LG Chem Kia a Hundai stojí na čele vývoje zaměřeného na lepší baterie a lepší systémy mobility. Jejich společná snaha podpořit rychlejší rozvoj start-upů prostřednictvím soutěže EVBC je důkazem záměru dlouhodobé spolupráce. Jsme hrdí na to, že pracujeme s tak progresivně smýšlejícími firmami, které umožňují rychlejší přechod na čistší energie,“ uvádí Danny Kennedy, ředitel pro energie z organizace New Energy Nexus.

LG Chem vloni organizovala soutěž „The Battery Challenge“ s cílem odhalovat pokrokové technologie na poli baterií; v letošním roce se spojila se značkami Kia a Hyundai v zájmu dalších synergií napříč odvětvím elektromobilů.