karma-revero

Hybridy Karma dostanou plastové nádrže

Společnost TI Automotive oznámila, že bude dodávat vyfukované plastové palivové nádrže pro program luxusních automobilů společnosti Karma Automotive. Technologie společnosti TI Automotive umožňuje nejmodernějším plastovým nádržím zvládat vysoké tlaky par, které se tvoří v elektrických vozidlech s prodlouženým dojezdem (EREV), jako jsou ty, které vyrábí společnost Karma v Jižní Kalifornii.

Od příštího podzimu bude tato nádrž součástí nového elektrického vozidla společnosti Karma, což představuje světové zavedení jedinečné dvojité lisované nádrže společnosti TI Automotive pro využití u hybridních elektrických vozidel (HEV). Tato inovativní plastová nádrž, která je již používána předvýrobními ověřovacími vozidly, váží nejen podstatně méně než tradiční ocelové nádrže, ale také snáší tlakování palivových par až do 500 mbar. To umožňuje optimalizovat úplný režim dojezdu elektrického vozidla. Společnost TI Automotive vyrábí tuto nádrž s využitím patentované pokročilé technologie výrobního procesu nádrží (TAPT), která získala v roce 2014 ocenění PACE za inovace.

„Společnost TI Automotive využívá své designové a výrobní technologie k vývoji široké řady technologicky pokročilých plastových nádrží, které splňují a překonávají různé požadavky na tlak par ve vozidlech EREV. Dvojitá litá nádrž pro vozidla společnosti Karma představuje náš nejvýkonnější produkt pro náročný trh s luxusními elektrickými vozidly. Naši globální zákazníci jsou tímto technologickým pokrokem velmi potěšeni, protože i nadále posilujeme svou vedoucí pozici v oblasti kapalinových systémů,“ řekl Hans Dieltjens, výkonný viceprezident pro palivové nádrže a distribuční systémy.

Přečtěte si také:  Toyota dodala Vodafonu hybridní flotilu 144 vozů

TI-supplied-fuel-tank-karma-automotive

Společnost Karma v současné době vyrábí dva luxusní elektromobily Revero a Aliso v limitované edici. Oba automobily jsou navrženy tak, aby poskytovaly osobitý požitek z luxusního elektrického vozidla díky inovativnímu designu, technologiím a personalizaci. Budoucnost automobilky je podpořena dobře financovanou obchodní strategií a výrobním plánem, který sahá do příštího desetiletí, tvrdí ředitel pro technologie společnosti Karma pan Bob Kruse.

„Máme správné lidi k dosažení svých cílů, mnoho nových produktů ve vývoji a vztahy se správnými partnery, kteří nám mohou pomoci urychlit vývoj technologií a produktů,“ vysvětlil Kruse. „Jen málo elektrických terénních vozidel na světě se může vyrovnat současnému vozu Karma Revero z hlediska výkonu, luxusu a efektivity a inovativní technologie palivových nádrží TI Automotive umožní našim luxusním elektrickým vozidlům nové generace dosáhnout ještě vyšší úrovně výkonnosti.“