volkswagen-id-buzz

Hannover elektrizuje: Zahájení výroby modelu ID. Buzz v závodě, kde vzniká Bulli

V hlavním výrobním závodě značky Volkswagen Užitkové vozy v Hannoveru byla po modelu ID. Buzz Cargo1 zahájena také sériová výroba modelu ID. Buzz Pro. Ve čtvrtek 2. června oslavili spuštění výroby modelu ID. Buzz1 Josef Baumert, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy odpovědný za výrobu a logistiku, a Stavros Christidis, předseda podnikové rady značky Volkswagen Užitkové vozy, společně s mnoha zaměstnanci. Výrobní závod Hannover je po Cvikovu a Emdenu třetí továrnou na elektromobily společnosti Volkswagen v Německu, v níž se vyrábí vozy rodiny ID.

Carsten Intra, předseda představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, k tomu říká: „Zahájení sériové výroby zcela elektrického modelu ID. Buzz je důležitým milníkem elektrifikace naší flotily a výroby v závodě Hannover. Tento vůz bude nosným pilířem pro vytíženost naší továrny, a zajistí tím její budoucnost. Výroba se nyní konečně rozběhla. K tomuto okamžiku směřovalo v uplynulých letech úsilí zaměstnanců značky Volkswagen Užitkové vozy. Všem za tento skvělý týmový výkon děkuji!“

Přečtěte si také:  Členské společnosti ČLFA odhadují, že se státní podporou nákupu elektromobilů jich měsíčně profinancují 500

Kvůli výrobě modelu ID. Buzz proběhly v závodě Hannover další úpravy výrobních zařízení. Do provozu byla uvedena mimo jiné nová karosárna spolu s novými úseky linky pro montáž komponentů elektrického pohonu. „V uplynulých dvou letech byl výrobní závod v Hannoveru postupně připravován na výrobu nových zcela elektrických vozů, zatímco v něm současně pokračovala produkce modelu T6.1 a od roku 2021 také nového Multivanu,“ řekl Baumert při oficiálním slavnostním zahájení výroby. „Nyní v našem závodě vyrábíme tři modelové řady Bulli a tři koncepty pohonu. Tato komplexnost klade na zaměstnance vysoké nároky,“ dodal Baumert. Aby byl zajištěn hladký start sériové produkce, absolvovalo v uplynulých měsících cca 4 000 zaměstnanců z výroby školení o novém modelu a o nových pracovních postupech.

Nové modely Volkswagen ID. Buzz a ID. Buzz Cargo: Čistý design a klasické linie pro moderní mobilitu

„Se spuštěním sériové výroby modelu ID. Buzz přichází u značky Volkswagen Užitkové vozy v Hannoveru na start ikona,“ řekl Christidis během slavnostního zahájení produkce. „Bulli budoucnosti zajistí centrále naší značky v Hannoveru zaměstnanost.“

Volkswagen Užitkové vozy plánuje pro letošní rok výrobu až 15 000 vozů ID. Buzz Pro a ID. Buzz Cargo. Později bude možné v Hannoveru vyrábět až 130 000 těchto vozidel ročně.

Přečtěte si také:  Elektrický Polaris RANGER XP Kinetic přijíždí k českým prodejcům

Obě verze modelu ID. Buzz ukazují svou trvalou udržitelností cestu do budoucnosti, protože zákazníkům budou předávány s neutrální bilancí emisí CO2. Kromě toho jsou k jejich výrobě používány recyklované plasty a interiér se kompletně obejde bez kůže živočišného původu.

Zahájení předprodeje v České republice

,,Zahájení předprodeje a zveřejnění cen modelů ID. Buzz Pro a ID. Buzz Cargo v České republice je plánováno na začátek července. První vozy by měly být zákazníkům dodány na konci letošního roku.“, říká Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice.