free2move-solution-logo

„Free2Move eSolutions“ je společný podnik Stellantis a Engie EPS. Chce být nejlepší v nabídce produktů a služeb e-mobility

Významným krokem k finalizaci společného podniku, který byl ohlášen dne 26. ledna 2021, je oznámení Stellantis a Engie EPS o složení správní rady a oficiálním názvu nového subjektu, kterým je Free2Move eSolutions.

„Free2Move eSolutions“ si klade za cíl prostřednictvím nabídky inovativních a personalizovaných elektrických řešení pro jednotlivce i podniky podpořit a usnadnit přechod k e-mobilitě.

Aktivní příspěvek k čisté a přístupné mobilitě

Free2Move eSolutions bude nabízet dobíjecí infrastrukturu (instalaci, údržbu a provoz), měsíční předplatné pro nabíjení na veřejných stanicích nebo na stanicích u bytových domů, správu životnosti baterie a inovativní energetické služby, jako je integrace technologie „Vehicle-to-Grid“ (V2G) a řešení pro správu energie umožňující snížit celkové náklady na vlastnictví vozidla.

Přečtěte si také:  Toyota v USA začala vyrábět elektřinu a vodík z bioplynu

Společný podnik mezi Stellantis a Engie EPS zjednoduší přístup k elektrické mobilitě, a doplní tak stávající portfolio značky Free2Move o novou řadu produktů a služeb, které se budou plně věnovat elektromobilitě.

Free2Move (subjekt patřící pod skupinu Stellantis) je společnost poskytující služby v oblasti mobility. Byla založena v roce 2016 a jejímž cílem je usnadnit a zaručit mobilitu podniků a jednotlivců prostřednictvím řešení, která jsou přizpůsobena rozmanitým potřebám mobility, kdekoliv a kdykoli, na 1 hodinu, 1 den, 1 měsíc nebo déle, pomocí jediné aplikace pro chytré telefony. Free2Move také navrhuje řešení pro podporu přechodu na nové zdroje energií a správu vozových parků firem. Nová společnost Free2Move eSolutions, která vznikla na globální úrovni, se bude opírat o tým s rozsáhlými znalostmi a dovednostmi a specifickým know-how v oblasti navrhování, vývoje, výroby, distribuce a prodeje jednoduchých a inovativních řešení elektrické mobility v celé Evropě, s možností dalšího rozvoje v mezinárodním měřítku.

Představenstvo Free2Move eSolutions

Pokud bude dohoda finalizována, bude mít představenstvo Free2Move eSolutions šest členů. Generálním ředitelem bude Roberto Di Stefano zastupující Stellantis, v čele představenstva bude stát Carlalberto Guglielminotti z Engie EPS a Young Global Leader 2020 Světového ekonomického fóra. Dalšími členy představenstva budou Brigitte Courtehoux (generální ředitelka Free2Move Brand a členka výkonného výboru Stellantis) a Davide Mele (zástupce výkonného ředitele pro rozšířenou Evropu) ze Stellantis, dále Luigi Michi (dříve odpovědný za strategie a systémy ve společnosti Teran a zástupce výkonného ředitele ve firmě Enel) a Giovanni Ravina (ředitel pro inovace) zastupující Engie EPS.

Přečtěte si také:  Stellantis a Ample uzavřely partnerství na využití technologie výměny modulárních baterií Ample v elektromobilech Stellantis

Společný podnik již získal všechna schválení antimonopolních úřadů, k jeho vytvoření by proto mělo dojít ve druhém čtvrtletí roku 2021.