Elektrifikovaná ofenziva značky KIA k vidění v prvním pololetí roku 2019

KIA MOTORS CZECH v prvním pololetí roku 2019 podpoří svoji širokou flotilu elektrifikovaných modelů účastí na tematických veletrzích, tradičních závodech ekologických vozů i vydáním ucelené informační brožury, ve které se lidé budou moci dozvědět nejdůležitější informace o alternativních pohonech automobilky KIA i o jejích ekologických modelech.

V roli průkopníka elektrifikované nabídky automobilky Kia představí české zastoupení značky zcela nový elektromobil e-Niro, který bude v rámci statické prezentace představen široké veřejnosti na všech plánovaných akcích.

„KIA dlouhodobě patří mezi průkopníky na poli elektrifikace a zavádění čistých technologií do výroby i provozu automobilů. Letošní rok je pro nás v tomto ohledu do jisté míry přelomový, protože v něm uvedeme na český trh hned dva nové čistě elektrické modely, které svojí praktičností a užitnou hodnotou překonají řadu modelů na spalovací motor. Chceme přitom, aby lidé měli možnost seznámit se s výhodami naší technologie osobně, proto s flotilou elektrifikovaných modelů vyrážíme přímo do terénu,“ říká Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR Manager společnosti KIA MOTORS CZECH.

Veletrhy AMPER a EkoAuto a série informačních eventů Schrack Technik

V rámci strategie užšího kontaktu s koncovými zákazníky vyšle KIA do terénu tři modely, které reprezentují téměř celé současné portfolio elektrifikovaných pohonů KIA. Hybridní pohon bude reprezentovat městský crossover Kia Niro HEV, plug-in hybridní technologii manažerský model Kia Optima Sportswagon PHEV a čistě elektrický pohon se představí ve zcela novém modelu Kia e-Niro. Model e-Niro vybavený‎‎‎‎‎ ‎‎lithium-iont polymerovým akumulátorem s vysokou kapacitou 64 kWh, na jedno nabití zvládne dojezd přes 455 km (v kombinovaném cyklu podle WLTP) s nulovými emisemi CO2 během jízdy. V městském cyklu WLTP pak e-Niro dokáže na jedno nabití urazit až 615 km a s pomocí rychlodobíjecí stanice o výkonu 100 kW se bateriový modul dobije z 20 na 80 % za pouhých 42 minut. Model e-Niro si na veletrhu AMPER Motion v Brně ve dnech 19. – 22. března odbude svoji českou výstavní premiéru.

Přečtěte si také:  Projekt NEXTAEC: Přinese nová generace alkalických elektrolyzérů revoluci ve výrobě vodíku?

Po skončení veletrhu AMPER se flotila elektrifikovaných vozů KIA vydá na turné po českých městech v rámci Informačních dní Schrack Technik, které budou zaměřeny na různé aspekty rozvoje elektromobility v České republice – od infrastruktury nabíjecích stanic přes připravenost distribuční sítě elektrické energie až po možnosti, které současné elektromobily nabízejí. Turné začíná 26. března v Brně, pokračuje 28. března v Ostravě, 2. dubna v Hradci Králové a vyvrcholí 9. dubna v Praze.

V polovině června se elektrifikované vozy KIA vrátí do Ostravy, kde se s nimi budou moci blíže seznámit návštěvníci veletrhu EkoAuto, který proběhne ve dnech 13. – 15. června v industriálním areálu Trojhalí Karolina v centru města.

Rodina Niro se zúčastní závodů ekologických vozidel, e-Niro pojede v rámci světového poháru FIA

KIA se stejně jako v minulém roce zúčastní dvou závodů ekologických vozidel, které se v České republice jedou pod záštitou Mezinárodní automobilové federace FIA. Jde o Czech New Energies Rallye, která se bude konat ve dnech 16. – 18. května v okolí Českého Krumlova, a ECO Rally Bohemia, která proběhne ve dnech 12. – 14. července v okolí Mladé Boleslavi. Kromě závodů světového poháru elektrických vozidel FIA E-Rally Regularity Cup, kterých se zúčastní posádka modelu Kia e-Niro a které budou rovněž součástí České Trophy v ECO Rally, se do doprovodných závodů zapojí i další dva modely rodiny Niro, tedy modely Kia Niro HEV a Kia Niro PHEV. Posádky soutěžních vozů budou tvořeny novináři, influencery a významnými fleeetovými zákazníky.

Přečtěte si také:  Pochvala od autoklubu ADAC: Volkswagen ID.3 přesvědčil v dlouhodobém testu na 100 000 km

„Ekologické vozy KIA jsou nejen praktické, ale také zábavné. Naším cílem je zprostředkovat tuto zábavu spojenou s jízdou v našich vozech co nejširšímu počtu lidí. Zároveň chceme výhody naší technologie ukázat i našim dlouhodobým firemním zákazníkům,“ komentuje výběr posádek Kateřina Vaňková Jouglíčková.

Všechny informace o elektrifikovaných pohonech a modelech přehledně v jedné brožuře

Kromě fyzického představení jednotlivých elektrifikovaných modelů připraví KIA pro své zákazníky a všechny zájemce o čisté technologie přehlednou informační brožuru o jednotlivých typech elektrifikovaných pohonů a také o všech ekologických modelech automobilky Kia na českém trhu. „Vnímáme přání našich zákazníků a fanoušků, kteří by rádi dostali ucelený přehled o nových technologiích a odpovědi na nejpalčivější otázky, které se týkají praktičnosti a použitelnosti našich ekologických modelů. Proto jsme se rozhodli připravit přehlednou brožuru, která shrnuje vše, co naši zákazníci chtějí vědět, a která navíc poskytuje kompletní přehled o segmentu aktuálně nabízených ekologických vozů KIA včetně těch, které budou v roce 2019 a 2020 v Česku představeny, státní podpoře elektromobility a odkazů na ucelený přehled dobíjecích stanic v ČR,“ vysvětluje Kateřina Vaňková Jouglíčková.