Ford E-Transit Courier

Elektrická kompaktní dodávka E-Transit Courier posiluje řadu elektromobilů Ford

Ford Pro odhalil E-Transit Courier, nový plně elektrický užitkový model, který zákazníkům segmentu kompaktních dodávek přináší lepší konektivitu a produktivitu.

Nový E-Transit Courier, který rozšiřuje řadu inovativních elektrifikovaných a propojených užitkových vozů Ford Pro, podporuje 5G mobilní sítě a přináší inovativní funkce konektivity skrze aplikaci FordPass Pro.

Pro další zvýšení produktivity byl E-Transit Courier kompletně přepracován a má větší a flexibilnější nákladový prostor, který pojme o 25 % větší objem nákladu než dosavadní model, a další vylepšení včetně zvýšeného užitečného zatížení a prostoru pro dvě europalety.

Přečtěte si také:  Nissan urychluje přechod na plně elektrický pohon. Představí nové elektromobily

Model E-Transit Courier je součástí globálního úsilí společnosti Ford v hodnotě přesahující 50 miliard dolarů a dalším krokem v elektrifikaci ikonické rodiny užitkových vozidel Transit. Připojuje se tak k větším modelům E-Transit a E-Transit Custom v portfoliu Ford Pro.

„E-Transit Courier posouvá svůj segment o úroveň výš díky nekompromisnímu výkonu elektromobilu, vyšším užitným vlastnostem a kompletní konektivitě. Dlouhodobé vedoucí postavení společnosti Ford Pro na trhu nám dává bezkonkurenční přehled o potřebách zákazníků a znamená, že jim můžeme prostřednictvím větší konektivity a lepších schopností pomoci zvýšit produktivitu jejich kompaktních dodávek více, než kdykoli předtím,“ řekl Hans Schep, generální ředitel Ford Pro pro Evropu.

Nový E-Transit Courier bude mít veřejnou premiéru na veletrhu užitkových vozidel v britském Birminghamu ve dnech 18.-20. dubna a jeho výroba je naplánována na rok 2024. Zákazníci si budou moci objednat modely Transit Courier s benzinovým a naftovým motorem od léta 2023 s na přelomu roku.

Plně elektrická produktivita a řešení nabíjení

Plně elektrické hnací ústrojí vozu E-Transit Courier bylo zkonstruováno tak, aby zákazníkům poskytovalo nekompromisní zážitek z jízdy, včetně výkonného elektromotoru o výkonu 100 kW a možnosti jízdy s jedním pedálem. Veškeré podrobnosti o výkonu a dojezdu budou potvrzeny blíže k uvedení vozu na trh.

Společnost Ford v České republice přináší zákazníkům také komplexní řešení instalace nástěnných nabíječek na klíč. Skrze partnerskou společnost si zákazníci mohou nechat zřídit nabíjení doma či v depu – zcela jednoduše a bez starostí.

Ford Pro očekává, že E-Transit Courier bude oblíbený u zákazníků, kteří nabíjejí doma; Ford Pro Charging má za cíl dosáhnout nočního domácího nabíjení střídavým proudem o výkonu 11 kW za 5,7 hodiny, přičemž nabíjení bude možné pomocí dotykové obrazovky ve vozidle nebo softwaru pro nabíjení v depu naplánovat tak, aby se využila levnější noční energie.

Pro podporu efektivního veřejného nabíjení nabízí vozidlo možnost rychlého DC nabíjení o výkonu až 100 kW. Ford očekává, že systém zvládne přidat 87 km dojezdu za 10 minut a nabití z 10-80 % proběhne za méně než 35 minut. K vozu E-Transit Courier obdrží zákazník také roční bezplatný přístup k nabíjecí síti BlueOval Charge Network, která bude do roku 2024 zahrnovat 500 000 veřejných nabíjecích stanic.

Přečtěte si také:  Premium Platform Electric (PPE): Technologický skok pro příští generaci zcela elektrické prémiové mobility od značky Audi

Funkce Plug&Charge umožňuje majitelům vozů E-Transit Courier jednoduše se připojit k nabíjecí stanici bez nutnosti aktivace, pokud používají kompatibilní nabíjecí stanice Blue Oval Charging Network. Nabíjení se spustí automaticky a po odpojení ze zásuvky je majiteli zaslán doklad o zaplacení a přehled nabíjení. Aby bylo možné mezi jednotlivými nabíjeními dojet ještě dále, shromažďuje inteligentní cloudová technologie Intelligent Rangedata, která poskytují přesněji vypočítané údaje o dojezdu.

Design zaměřený na zákazníka

Nová konstrukce vozu E-Transit Courier přináší zvýšenou užitnou kapacitu ve všech rozměrech. Šířka mezi zadními podběhy je 1 220 mm, což kompaktní dodávce poprvé umožňuje převážet dvě europalety. Celkový objem nákladového prostoru je nyní 2,9 m3, což je o 25 % více než u odcházejícího modelu. Tento objem lze dále zvětšit pomocí nové funkce průvlakové nákladové přepážky, která zákazníkům umožňuje převážet předměty, jako jsou prkna nebo trubky o délce až 2 600 mm. Maximální užitečné zatížení plně elektrického modelu je 700 kg, přičemž maximální tažná kapacita činí 750 kg.

E-Transit Courier pomáhá firmám vyniknout díky výraznému a osobitému designu exteriéru a prostornému a praktickému interiéru navrženému s ohledem na potřeby uživatelů kompaktních dodávek. Nový model nabízí velmi rozsáhlou standardní výbavu včetně unikátních prvků kabiny s „hranatým“ designem volantu, který řidiči poskytuje větší prostor pro nohy a lepší výhled, a také řadicí páku na sloupku volantu, startování tlačítkem a elektronickou ruční brzdu, která poskytuje větší variabilitu úložných prostor v interiéru.

Přístrojová deska „digiboard“ obsahuje 12palcový digitální přístrojový štít a 12palcovou centrální dotykovou obrazovku s nejnovějším systémem Ford SYNC 4. Navigace ConnectedNav založená na principu předplacených balíčků může zvýšit produktivitu a snížit pracovní zátěž řidiče díky aktuálním informacím o dopravě, parkování, nabíjení a potencionálních nebezpečí v okolí. Bezdrátová kompatibilita se systémy Android Auto a Apple CarPlay je součástí standardní výbavy. Inovativní, ve své třídě jedinečná sada Office Pack zahrnuje skládací rovnou pracovní plochu a osvětlení, které v kabině usnadní a zpříjemní používání notebooku, vyplňování dokumentů nebo chvilku odpočinku.

Přečtěte si také:  Scania na veletrhu e-SALON 2023 představuje nejrůznější druhy městské nákladní elektromobility

Bezpečnost řidiče a nákladu je pro provozovatele dodávek a společnost Ford Pro nejvyšší prioritou. E-Transit Courier nastavuje nové měřítko v tomto segmentu díky rozsáhlé sadě pokročilých asistenčních systémů řidiče ve standardní výbavě. Další volitelný balíček zahrnuje adaptivní tempomat s funkcí udržování v jízdním pruhu a funkcí Stop & Go, systém hlídání mrtvého úhlu s varováním před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa, asistent pro křižovatky a aktivní brzdění při couvání pro větší klid při jízdě ve městě.

Každý vůz E-Transit Courier je standardně vybaven vestavěným modemem, který umožňuje nepřetržité připojení k ekosystému FordPass Pro a bezdrátové aktualizace softwaru, díky nimž se schopnosti vozu mohou časem rozšířit, aniž by bylo nutné navštívit autorizovaného prodejce.

Lepší zabezpečení a nižší náklady na vlastnictví

Po aktivaci vestavěného modemu mohou provozovatelé využívat rozšířená bezpečnostní upozornění na kolize a vniknutí do vozidla prostřednictvím aplikace Ford PassPro.

Aby bylo možné zlepšit zabezpečení bez časově náročných a nákladných řešení nabízených na trhu s náhradními díly, navázala společnost Ford Pro spolupráci s odborníky na zabezpečení vozidel ze společnosti TVL a nabízí pro vůz E-Transit Courier zámkové sady pro montáž z výroby. Tyto balíčky obsahují sekundární hákové zámky, a také automatické zamykání posuvných bočních dveří, které snižuje pracovní zátěž řidiče a zkracuje každou dodávku o několik sekund.

Ford Pro Service předpokládá, že náklady na nepravidelnou údržbu vozů E-Transit Courier budou minimálně o 35 % nižší než u modelů se vznětovým motorem. Nový užitkový vůz je podporován stejnou rozsáhlou sítí servisů Ford Pro Service – včetně rozšiřujících se možností mobilního servisu, jedinečného systému FORDLiive connected uptime a největší specializované sítě prodejců užitkových vozidel v Evropě – stejně jako ostatní vozy rodiny Transit.

Přečtěte si také:  Chytrý futurego kabel na cesty usnadní dobíjení elektromobilů. Firemním fleetům dodá potřebná data

Nový Transit Courier bude poprvé k dispozici v roce 2023 s řadou úsporných benzinových a naftových motorů. Nabídka zahrnuje karosářské verze Van i Kombi a zahrnuje výběr atraktivních řad, včetně výbavového stupně Active.

Všechny modely se budou vyrábět v rumunském závodě v Craiově společností Ford Otosan, která je výrobcem nejprodávanějšího modelu Transit Custom a vedoucího modelu v segmentu E-Transit. Ford Otosan je největším evropským výrobcem užitkových vozidel, jehož roční produkce do roku 2025 překročí 900 000 vozů.