DSTecheetah-Gen2-DS_E-Tense_FE20- (1)

DS E-Tense FE20: DS představuje novou generaci závodní Formule E

Formule E, která se setkala u nejprestižnějších výrobců automobilů s úspěchem, se od příští sezóny stává oficiálně mistrovstvím světa FIA. Slavná soutěž elektromobilů, jež usiluje o neustálý proces inovací, představuje Gen2 EVO, nový facelift současného automobilu. V rámci aerodynamického vývoje vozu představí společnost DS Automobiles a její partner DS Techeetah designový projekt svého budoucího monopostu.

Společnost DS Automobiles a její sportovní tým DS Performance úspěšně dokončila přechod mezi dvěma generacemi monopostů Formule E. 100% elektrická disciplína prošla mezi roky 2018 a 2019 hlubokou transformací, výkon motoru se zvýšil na 250 kW a baterie na 52 kW, díky čemuž mohou piloti absolvovat celý závod e-Prix bez nutnosti měnit vůz.

DS Techeetah postavil v loňské sezoně na start vozy DS E-Tense FE19, s nimiž získal titul jak v Poháru pilotů, tak v Poháru týmů. Tuto sezónu nasadil na městské okruhy vůz DS E-Tense FE20 (v lednu pódiové umístění v Santiagu) a současně již připravuje další generaci vozu.

Značka DS Automobiles vyvíjí pro avantgardní disciplínu Formule E design svého monopostu pro mistrovství světa 2020/2021. Gen2 EVO, u něhož došlo k úpravě předních a zadních křídel, na kryt motorového prostoru byla přidána „žraločí ploutev“ a byly odstraněny blatníky předních kol, symbolizuje jedinečnost disciplíny a ztělesňuje elektrický motorsport zítřka.

Design vozu Gen2 EVO týmu DS Techeetah, na jehož přípravu dohlížel tým Design Studia DS Automobiles, zohledňuje facelift představený pro sezónu 7 a současně si zachovává černozlaté prvky modelu DS E-Tense FE20. Prémiová značka skupiny PSA, která je držitelkou Poháru pilotů (Jean-Eric Vergne) i týmů (Techeetah) Formule E, posiluje prostřednictvím tohoto nového vzhledu, který napovídá, jak bude její monopost v budoucnu vypadat, vyjádření svého technologického know-how a svého inovativního ducha.

Přečtěte si také:  BMW Group zahájilo výstavbu montážní linky vysokonapěťových baterií v továrně v San Luis Potosí

Vůz EVO Gen2 podle Formule E bude představen 3. března 2020 na ženevském autosalonu na stánku FIA, a to za přítomnosti týmu DS Techeetah a jeho pilota Jean-Erica Vergneho, prvního dvojnásobného šampiona Formule E a velvyslance společnosti DS Automobiles.